Gyvenimo ritmu

10 būdų, kaip atpažinti melą

Meluoja absoliučiai visi žmonės. Tik melas skiriasi pagal pobūdį, tikslą, apimtį ir pasekmes.

Kai kurių žmonių melas būna toks virtuoziškas, kad panašus į tiesą. Kiti gi meluoti visiškai nemoka ir nuolat išsiduoda. Kaip? Viskas labai paprasta! Reikia būti pastabiems, kad demaskuotum žmogaus melą. Yra bent 10 požymių, kurie padės šiai nelengvai užduočiai atlikti.

  • Žvilgsnio nukreipimas

Melagis niekada nežiūrės pašnekovui į akis. Žinoma, pasitaiko veidmainių, žiūrinčių į akis, tačiau jų žvilgsnis tarsi kiauras, jo neįmanoma pagauti ir sulaikyti.

  • Ilga blanki kalba.

Melagiai nekalba trumpai ir aiškiai. Savo kalbą jie atskiedžia nereikalingomis frazėmis, kad jų žodžiai būtų įtikinamesni, tarsi patvirtintų savo pasakojimą. To reikia jiems, kad sugalvotų ir prisimintų esmines frazes.

  • Gestikuliavimas

Mūsų kūnas melą išduos net ir vos matoma motorika arba mimika.

Įtikinama kalba gali nesutapti su kūno kalba: nepasitikinčiu trynimu, veido lietimu, uždaromis pozomis.

  • Mažos smulkmenos

Melagiai bando viską nupasakoti su smulkmenomis tikėdamiesi, kad istorija labiau panašės į tikrovę.

  • Puolimas kaip gynybos priemonė

Suabejoję žmogaus žodžiais, galime susidurti su agresyviu atsakymu. Visgi dažniausiai tokie puolimai yra melagingos informacijos ženklais, nes žmogui, pasakiusiam tiesą, visiškai tas pats, tiki juo ar ne. O melagis tikslingai siekia nuslėpti teisybę.

  • Nežymūs smulkmenų nesutapimai

Meluojantis žmogus stengiasi sugalvoti pagrindą, apie kurį kuria gražias versijas. Visgi melagiui visiškai nesvarbu, kad aplinka bus visa persunkta melu. Būtent dėl šios priežasties jis gali susipainioti smulkmenose, jei pasakojimo pabaigoje pasiteirausite apie kokią nereikšmingą smulkmeną.

  • Bėgiojančios akys

Įsižiūrėkite į pašnekovo žvilgsnį. Jei kalbatės su teisuoliu, jo žvilgsnio kreipimas į viršų ir į kairę parodo, kad jis bando prisiminti smulkmenas, o jei akys nukrypsta tiesiog į kairę pusę, vadinasi, žmogus bando sukurti istoriją dabar. Meluojantis elgiasi priešingai.

Melagiai dažnai trina akis ir greičiau mirksi.

  • Padidėjęs prakaitavimas

Prakaitavimas padidėja, kai žmogus ima labiau jaudintis. Būtent dėl šios priežasties prakaitavimas laikomas nepasitikėjimo žmogumi priežastimi. Visgi kai kurie žmonės yra linkę savaime prakaituoti.

  • Veido mimika

Bet kokį melą galima demaskuoti pagal vos pastebimas mimikos požymius. Melagiui sunku kontroliuoti ir kalbą, ir mimiką. Jei žinosite pagrindinius melo požymius pagal mimiką, labai paprasta nustatyti melagingą informaciją.

  • Kartojimas

Jei ilgas ir gana smulkmeniškas pasakojimas kelia abejonių, galima paprašyti pasakotojo dar kartą papasakoti savo istoriją. Jei jis ima užsikirsti, vėl iš naujo kažką prisiminti, vadinasi, jis vienareikšmiškai meluoja.

Tai jums tikrai patiks!

Related Articles

You cannot copy content of this page
Close