Idomybes

10 gražiausių pasaulyje tunelių iš medžių

Daugeliui mūsų, ypač šiandien sėdintiems namie, gyvenime labai trūksta gamtos grožio. Todėl taip neįprastai malonu būna pasivaikščioti pasakišku gyvu koridoriumi iš susipynusių medžių lajų, lyg pasineriant į gamtą su galva, ar taip būtų gatvė triukšmingo miesto centre, parkas ar miškas.

Pristatome jums 10 gražiausių medžių tunelių iš viso pasaulio. Kai kurie jų sukurti natūraliai, kiti – dalyvaujant žmogui, tačiau visi jie vienodai nuostabūs ir taip vilioja į savo žalią ar žydintį glėbį.

Žydinčių vyšnių tunelis, Vokietija.

Tunelis iš vyšnių medžių neginčijamai vertas to, kad aplankytumėte šią gatvelę Bonoje. Žydinčios vyšnios sukuria stulbinantį rausvą praėjimą 7- 10 dienų priklausomai nuo oro.

Gonsalu di Kovalio gatvė, Brazilija.

Po gigantiškų tipuanos medžių (arba „rožinių medžių“), kurių šioje Portu Alegri miesto gatvėje daugiau nei šimtas, skliautu galima praleisti visą dieną. 2006 metais miesto meras Chose Fogasa paskelbė gatvę Brazilijos istorinio, kultūrinio ir ekologinio paveldo dalimi.

Rudeninių medžių tunelis, JAV

Šie medžiai, augantys Vermonto parke „Kontrabandininkų slėnyje“, liepsnoja visomis rudens spalvomis. „Pasirodymas“ prasideda šiauriniame pakraštyje ir palaipsniui persikelia į pietus sezono bėgyje.

Ginkmedžių tunelis Japonijoje.

Ginkmedis – vienas gerbiamiausių Japonijoje. Kai kurie šių medžių atlaikė atominį bombardavimą Hirosimoje. Juos vadina „vilties simboliu“ arba „gyvosiomis iškasenomis“.

Kukmedžių tunelis, Didžioji Britanija

Kukmedžių tunelis Velse įkvepia rašytojus nuo 1470 metų. Viduramžių Aberglasnio Namas, kurio sode randasi tunelis, dabar yra populiari turistinė vietovė. Tačiau anksčiau tunelis buvo apleistas ir beveik sunaikintas. Šio gamtinio koridoriaus atstatymui išėjo 9 metai.

Tamsioji gyvatvorė, Šiaurės Airija.

Šis paslaptingas tunelis lyg nužengė nuo knygos viršelio. Džeimsas Stiuartas pasodino bukus dar XVIII amžiuje, kad padarytų įspūdį savo svečiams, atvykstantiems į jo namus Greishile. Taip pat čia sklando legenda apie kažkokią Pilkąją Ledi – tunelyje gyvenantį kambarinės, gyvenusios kaimyninėje viloje ir mirusios paslaptingomis aplinkybėmis, vaiduoklį.

Bambukų praėjimas, Japonija

Šis tunelis randasi Sagano bambukų miške Arašijamos istorinėje vietovėje. Japonijos kultūros ministerija paskelbė Arašijamą „vaizdingo landšafto vietove“. Netoli šio miško randasi žymios šventyklos ir kapavietės. Japonijoje laikoma būtinybe išsaugoti vėjo, siūbuojančio aukštus bambukų medžius, garsą.

Meilės tunelis, Ukraina.

Pagal legendą, poroms reikia pravažiuoti tuneliu ir sugalvoti norą. Jei jų meilė pakankamai stipri ir tyra – noras išsipildys. Tunelis yra privataus geležinkelio, kurį naudoja medžio apdirbimo kombinatas, esantis netoli Klevanės miesto Ukrainos vakaruose, dalis. Traukinys čia važiuoja 3 kartus per dieną, paskubėkite pirkti bilietą!

Palisandramedžių alėja, PAR

Jei jūs mėgstate alyvinę spalvą – šis tunelis jums! Johanesburge randasi žmogaus rankomis sukurtas miškas iš daugiau nei 10 milijonų medžių. Tropiniai medžiai, tame tarpe 49 rūšių palisandramedžių, atvežtų iš PAR ir Urugvajaus, Brazilijos, Peru ir Argentinos. Spalį, kai medžiai žydi, žemė pasidengia mėlynais ir alyviniais žiedlapiais.

Glicinijų tunelis, Japonija.

Vaikštant šiuo tuneliu iš glicinijų galima pasijusti tikru karališkuoju asmeniu. Glicinijų žiedai, kabantys kekėmis kaip vynuogės, pradeda žydėti, kai tik nužydi vyšnios. Kiekvieną pavasarį japonai švenčia Fudži Matsuri (arba glicinijų festivalį) Tokijuje, Šidzuokoje ir Okazakyje. Ašikagos gėlių parke galima vienu metu pamatyti didžiausią glicinijų rūšių įvairovę.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page