Idomybes

11-metė mergaitė autistė piešia stebuklingus paveikslus, kurie stulbina visus

Iris Halmshaw gyvena Jungtinėje Karalystėje. Mergaitei tik 11 metų. Nepaisant to, ji jau populiari pasaulyje, žymi dailininkė. Ji pradėjo piešti 3 metukų. To jos niekas nemokė, o štai kalbėti, šypsotis, plaukioti ir daug kitko ji išmoko iš…savo katės, vardu Fula.

Esmė tame, kad mergaitė turi autizmo spektro sutrikimą. Jai sunku elgtis, paprastai tariant, „normaliai“, ji paprasčiausiai nesupranta, kas tai.

Tiesą sakant, ji išvis beveik nieko nesupranta.

Pirmaisiais gyvenimo metais daktarai nustatė mergaitei baisią diagnozę, pareiškę tėvams, kad, greičiausiai, jos gyvenime jau niekas nepasikeis.

Mažylei lyg nubrėžė kryžių, pareiškę, kad ji niekada neišmoks kalbėti ir išvis elgtis visuomenėje.

Airis mama prisimena, kaip jų gyvenimas pavirto pragaru. Mergaitė buvo absoliučiai nenuspėjama, o jos gyvenimas buvo chaosas. Ji pastoviai bijodavo, panikuodavo, nekentė drabužių ir maudynių, nežaisdavo su žaislais, miegodavo ant grindų, o į namus neįleisdavo nieko, išskyrus mamą. Galiausiai net tėvui teko išeiti iš namų.

Niekas nesikeitė nepaisant net ilgamečių užsiėmimų ir terapijų.

Mama jau net nebetikėjo sėkme. Kartą, žaisdama su dukra, mama jai nupiešė paprastą žmogeliuką.

Dukra susižavėjo ir pabandė tai padaryti savarankiškai.

Piešimas jai baisiai patiko. Jau sekančią dieną mergaitė pradėjo piešti ištisas valandas. Jos paveikslai – tai kažkas tokio: stulbinantis spalvų derinys kartu su absoliučiu siurrealizmu ir visų paveikslų besiužetiškumu.

Mama publikavo dukros piešinius internete ir jau po kelių dienų gavo pasiūlymų…parduoti paveikslus. O po kurio laiko Halmshaw paveikslus paėmė į parodą Londone, kur jos „teplionės“, kaip manė mama, buvo parduotos beveik už 1000 svarų! Mergaitės motina buvo apstulbusi: vieną paveikslų nusipirko pati Angelina Jolie! Dabar mergaitės paveikslai rodomi daugelyje muziejų, o taip pat kabo privačiose kolekcijose. Vidutiniškai vienas paveikslas kainuoja 400-500 svarų.

Bet tai dar ne viskas. Stebuklas įvyko, kai šeimos namuose atsirado katė. Mažajai dailininkei gyvūną pasisiūlė padovanoti jos gerbėjai: manoma, kad žmonės su autizmo spektro sutrikimu sąveikauja su gyvūnais visai ne taip, kaip likusieji. Pačią pirmą dieną Fula – būtent taip Halmshaw pavadino naująją draugę – įėjo į namus lyg pas senus draugus. Mergaitė priėmė ją idealiai, tai kažkokia magija, tvirtina Iris mama.

Jos susidraugavo iš pirmo žvilgsnio ir ėmė viską daryti kartu. Katė net išmokė mažylę plaukioti: ji pirmoji įšoko į vonią (nors paprastai visi katinai bijo ir nemėgsta vandens), po ko Iris ramiai nuėjo ten ir ėmė irgi plaukioti kartu su Fula. O dar gyvūnas išmokė mergaitę kalbėti! Pirmasis Halmshaw žodis buvo „katė“. Visi vos iš proto neišsikraustė – gydytojai sakė, kad mergaitė niekada neprakalbs!

Šiandien mažylės mama nepaprastai laiminga. Ji įsitikinusi, kad katytė – jų namų talismanas, juk dukters niekas taip nesupranta, kaip Fula.

Jos kartu kaip dvi geriausios draugės. Tai ne katė, o stebuklas, mano Halmshaw šeima!

Related Articles

You cannot copy content of this page