Idomybes

20 psichologų patarimų, kurie padės užauginti laimingus vaikus

Daugelis tėvų įsitikinę, kad pakanka tiesiog mylėti ir lepinti vaiką, kad užaugintų jį laimingu ir sėkmingu.

Iš tiesų būtina mokyti jį suvokti laimę, vystyti sugebėjimą mąstyti atvirai.

Teisingas požiūris į auklėjimą padeda nuo vaikystės padėti pozityvaus aplinkinio pasaulio suvokimo pagrindus.

Kaip užauginti laimingą vaiką: psichologų patarimai

Daugelis suaugusių žmonių kompleksų atėję iš vaikystės. Jie susiję su atmosfera šeimos viduje, uždeda antspaudą mąstymui, požiūriui į gyvenimą. Todėl tėvų uždavinys – išmokyti vaiką gauti malonumą iš smulkmenų, padėti jam tapti laimingu. Paprasti patarimai padės ne tik išauklėti pasitikinčią savimi asmenybę, bet ir suartins su vaikais, nukreips santykius teisinga vaga.

1. Įdėmiai klausykite vaiko, išmokite kalbėti su juo apie įvairias smulkmenas. Neprimeskite savo nuomonės, leiskite mažyliui išsakyti savąją be baimės būti nesuprastam.

2. Nelįskite su naudingais patarimais, jei vaikas neprašo jūsų pagalbos. Tai vysto savarankiškumą, ryžtingumą, moko teisingai reaguoti į klaidas.

3. Dažniau užduokite klausimus, domėkitės jo nuomone, pasidomėkite, kaip praėjo diena mokykloje.

4. Nepaverskite kiekvieno pokalbio pamokslu. Taip vaikas nustos jumis pasitikėti, stengsis padaryti bendravimą ir dialogus minimaliais. Tapkite įdomiu klausytoju ir pašnekovu, kuriam galima išsakyti emocijas ir planus.

5. Išmokykite mažylį savarankiškai ieškoti informacijos ir atsakymų į klausimus. Tai pirmas žingsnis į savarankiškumą ir mokėjimą teisingai apskaičiuoti savo jėgas.

6. Gaminkite kartu su vaikais. Procesas suartina šeimą, palieka laisvo bendravimo galimybę ir vysto ateityje naudingus įgūdžius.

7. Nepamirškite dėkoti mažyliui už bet kokią pagalbą, palaikymą, darykite tai nuoširdžiai ir be priminimų.

8. Daugiau žaiskite su vaiku. Jūs ne tik puikiai praleisite laiką, bet ir žaidimo forma galėsite paaiškinti daug svarbių dalykų, išmokyti dėkingumo.

9. Dažniau vaikštinėkite gatvėje, parke, skvere. Gamtoje galima tęsti ugdymą, vystyti koncentraciją ir dėmesį, stimuliuoti vaizduotę.

10. Nepamirškite kartoti, kad jums patinka vaikštinėti ir žaisti kartu su vaiku. Tai moko dėkingumo, padeda pajusti jūsų meilę ir rūpestį.

11. Nuo vaikystės pripratinkite stebėti gyvūnus, rūpintis naminiais augintiniais, neskriausti jų.

12. Išmokykite vaikus užjausti kitus žmones, padėti silpnesniems, dalytis žaislais be pavydo.

13. Pasakokite vaikams, kokie jie buvo ankstyvoje vaikystėje, kartu žiūrinėkite nuotraukas. Užrašinėkite juokingas istorijas ir frazes į sąsiuvinį, kurį paskui įteiksite atminimui rimtam paaugliui.

14. Atvirai pasakokite apie savo vaikystę, pergyvenimus, klaidas, santykius su tėvais ir bendraamžiais.

15. Palaikykite šeimynines vertybes, vystykite pagarbą pagyvenusiems giminaičiams. Pabandykite kartu pasidaryti genealoginį medį, surenkite vakarienę šeimos rate.

16. Dalinkitės su vaikais ateities planais, kad vaikas jaustųsi šeimos dalimi, mokykite būti suaugusiu ir savarankišku.

17. Dažniau girkite mažylį už padarytą darbą, piešinį, darbelį, gerus santykius su gyvūnais ar pagalbą močiutei.

18. Dovanokite mažas dovanėles ir darykite siurprizus be priežasties. Galima papuošti pusryčių lėkštę, įteikti skanių saldainių, važiuoti į zooparką.

19. Dažniau šypsokitės vaikui. Žinoma, kad šypsena užkrečiama, o gera nuotaika persiduoda pašnekovui, nuima stresą ir įtampą.

20. Turėkite paslapčių ir slaptų ženklų, kurie vienija jus su vaikais, suteikia santykiams artumo. Vaikas užaugs laimingas, jei bus įsitikinęs jūsų meile. Nepamirškite priminti sūnui ar dukrai, kad jie yra mylimi, net esant nepaklusnumui, tinguliui, barniui. Tai stimuliuoja vaikus tapti geresniais, siekti sėkmės ir rezultatų, nepasiduoti sunkumams.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page