26 gyvybes nusinešęs išpuolis Teksase: JAV žiniasklaida atskleidė galimo užpuoliko tapatybę

Mažiausiai 26 žmonės žuvo ir 20 buvo sužeista po to, kai užpuolikas Teksaso (JAV) bažnyčioje pradėjo šaudyti. Pirminiais duomenimis, tragiškas incidentas įvyko sekmadieninių mišių metu.

ŠŪVIAI TEKSASO BAŽNYČIOJE: NUŽUDYTA DAUGIAU KAIP 20 ŽMONIŲ

Ataka įvyko baptistų bažnyčioje Saferland Springse, Vilsono regione. Aukų amžius varijuoja nuo penkerių iki 72 metų.

Užpuolikas pradėjo šaudyti šalia bažnyčios, tuomet įžengė į pastatą ir toliau žėrė kulkas, sakė Teksaso visuomenės saugumo departamento regioninio padalinio direktorius Freemanas Martinas.

„Jam einant iš bažnyčios vienas vietos gyventojas čiupo savo šautuvą ir pastojo kelią įtariamajam. Įtariamasis metė savo šautuvą – „Ruger AR“ automato tipo šautuvą – ir pabėgo iš bažnyčios. Mūsų vietos gyventojas tuo metu persekiojo įtariamąjį“, – aiškino F. Martinas.

Užpuolikas, vilkėjęs neperšaunamą liemenę, buvo rastas negyvas savo automobilyje po susidūrimo su vienu vietos gyventoju.

Vietos policijos pareigūnai informavo, kad vyras – jaunas, baltasis. JAV žiniasklaida tikina, kad išpuolį įvykdė 26 metų Devinas Patrickas Kelley.

Pranešama, jog vyras 2014 metais buvo pašalintas iš JAV oro pajėgų po to, kai karo teismas pripažino jį kaltu dėl žmonos ir vaikų užpuolimo.

Pasak Karinių oro pajėgų atstovės Ann Stefanek, įtariamasis užpuolikas 2012 metais buvo nuteistas karo tribunolo už numanomą savo žmonos ir vaiko užpuolimą ir atliko 12 mėnesių įkalinimo bausmę. Po dar dvejų metų jis buvo pašalintas iš kariuomenės už blogą elgesį, taip pat buvo pažemintas jo laipsnis.

Atstovė nurodė, kad D. Kelley nuo 2010 metų tarnavo Naujojoje Meksikoje veikiančios Hollomano oro pajėgų bazės logistikos padalinyje iki pat jo pašalinimo 2014-aisiais. Jis buvo atsakingas už keleivių, krovinių ir asmeninių daiktų gabenimą kariuomenės transporto sistema.

Išpuolio motyvas kol kas išlieka nežinomas.

Aukos

„Daugybė šeimų neteko artimųjų – tėvų, motinų, sūnų ir dukrų“, – sakė valstijos gubernatorius Gregas Abbottas ir perspėjo, kad aukų dar gali padaugėti.

„Žinoma, tragediją didina faktas, kad tai įvyko bažnyčioje, maldos namuose, kur buvo sušaudyti nekalti žmonės. Gedime jų netekties, bet palaikome jų šeimų narius“, – pridūrė jis.

Sužeistieji buvo išvežti į keletą ligoninių; kai kurie išskraidinti sraigtasparniu. Jų sužalojimai – nuo „lengvų iki labai sunkių“, pažymėjo F. Martinas.

Tarp žuvusiųjų buvo vietos pastoriaus Franko Pomeroy 14-metė dukra, bažnyčios vadovas sakė televizijai „ABC News“.

Annabelle Renee Pomeroy buvo „labai gražus, nepaprastas vaikas“, sakė jos tėvas.

Šaudynių metu Frankas Pomeroy buvo kaimyninėje Oklahomos valstijoje, bet sužinojęs apie ištikusią tragediją parvažiavo į Teksasą.

Tarp sužeistųjų yra šešiametis Rylanas – į jį pataikė keturios kulkos, berniuko dėdė sakė televizijai „CBS News“. Dienraštis „The Dallas Morning News“ pranešė, kad tarp pašautųjų yra vienas dvimetis.

Netoli Floresvilio miesto esančio Connally memorialinio medicinos centro atstovė sakė, kad ši ligoninė priėmė aštuonis pacientus su šautinėmis žaizdomis. Keturi buvo išvežti į San Antonijų.

D. Trumpas žada „visišką palaikymą“

Policija atitvėrė nusikaltimo vietą. Apsiašaroję artimieji ir kaimynai stovėjo šalimais, neramiai laukdami naujienų iš tradicinio balto bažnyčios pastato.

Į Saderland Springsą išvyko Federalinio tyrimų biuro ir Alkoholio, tabako, šaunamųjų ginklų ir sprogmenų biuro pareigūnai, nurodė agentūros.

Prezidentas D. Trumpas sakė, kad „mūsų širdys sudaužytos“.

„Šis blogio aktas įvyko, kai aukos ir jų artimieji buvo savo maldos namuose, – jis sakė Tokijuje. – Susitelkiame, susikabiname rankomis ir per ašaras bei per liūdesį liekame stiprūs.“

Prezidentas pažadėjo savo administracijos „visišką palaikymą“ tyrimui.

Kaip ir po daugelio ankstesnių masinių šaudynių, demokratai nepraleido progos dar kartą paraginti sugriežtinti šaunamųjų ginklų kontrolę. Šis klausimas itin opus šalyje, teisę turėti ginklų laikančioje beveik šventa.

D. Trumpo pirmtakas Barackas Obama irgi pasmerkė šį „neapykantos aktą“.

„Tegul Dievas suteikia mums visiems išminties klausti, kokių konkrečių žingsnių galim imtis, kad sumažintume tarp mūsų smurtą ir ginklų skaičių“, – sakė buvęs prezidentas.

Prieš penkias savaites Las Vegase kitas šaulys pro savo viešbučio kambario langus paleido ugnį į koncerto po atviru dangumi dalyvius. Jis nužudė 58 žmones, dar šimtus sužeidė. Šis išpuolis buvo pražūtingiausios masinės šaudynės per JAV naujausių laikų istoriją.

Taip pat praėjo kiek daugiau nei dveji metai nuo dienos, kai baltųjų viršenybės šalininkas Dylannas Roofas įžengė į istorinę juodaodžių bažnyčią Čarlstono mieste Šiaurės Karolinoje ir nušovė devynis žmones.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus