3 žingsnių instrukcija, kaip atsikratyti žmonių, vagiančių

Jie aplink mus: žmonės, vagiantys mūsų teigiamą energiją, nuolat malšinantys savo negailestingą alkį negatyvu. Pabendravę su jais liekame išsunkti, iškankinti ir nelaimingi. Kaip nuo jų atsiriboti, pataria daktaras psichologas Šeris Burgas Karte.

Neapsiriksime tokius žmones pavadinę energiniais vampyrais. Ir jie yra daug pavojingesni, negu gali atrodyti.

Energiniai vampyrai – tai žmonės, kurie:

Spaudžia, nepaiso nei savo, nei kitų ribų;
Pernelyg dramatiški, darantys iš musės dramblį;
Pernelyg kritiški, bandantys prie visko ir visų prisikabinti;
Nuolat besiskundžiantys, retai atrandantys ką nors, kas atitinka jų skonį;
Nuolat besiginčijantys ir nesutinkantys su kitais, netgi kalbant apie smulkmenas;
Be paliovos reikalaujantys ir be galo atkaklūs;
Kupini negatyvumo, kurių stiklinė visada pusiau tuščia;
Neprisiimantys atsakomybės, kaltinantys visus, išskyrus save.
3 patarimai, kurie padės jums atsikratyti tokių žmonių:

1. Mokykitės nustatyti.

Neigiamas energinių vampyrų nusiteikimas ne visada pastebimas iš karto. Iš pradžių bendravimas su jais jums gali patikti. Jūs susidomėję klausotės jų istorijų ir paskalų, stebitės dramatine nuojauta ir gebėjimu patraukti dėmesį.

Tačiau vėliau pradedate suprasti, kad kažkas negerai. Neignoruokite šių pojūčių. Atkreipkite dėmesį į savo dvasinę ir fizinę reakciją po šių susitikimų.

Jeigu skundžiatės raumenų užspaudimu, energijos praradimu, galvos skausmu, irzlumu, liūdesiu, netvarka galvoje arba negatyviomis nuotaikomis, greičiausiai šalia jūsų buvo energinis vampyras.

2. Apribokite bendravimą.

Vos tik atpažinote tokį žmogų, ribokite laiką, kurį praleidžiate su juo. Jeigu negalite visiškai nuo jo atsiriboti (pvz., tai yra jūsų šeimos nariai ar kolegos), nustatykite aiškias ribas.

Su pernelyg dramatiškais arba įkyriais žmonėmis, kurie vagia iš jūsų daug laiko versdami klausytis apie jų problemas, pradėkite pokalbį taip: „Aš turiu vos keletą minučių prieš [užpildykite tarpą]…“ Vos tik šis laikas pasibaigs, užbaikite pokalbį.

3. Neįsitraukite.

Net jeigu galite padėti išspręsti vampyro problemas, nedarykite to. Nuolat viską neigiantys žmonės spyriosis dėl jūsų įsiterpimo arba kurs naujas problemas, kurias galėtumėte „išspręsti“. Bet ką, kad tik galėtų toliau siurbti jūsų energiją.

Tiesa slypi tame, kad netgi geriausi psichoterapeutai negali jiems padėti. Tad geriausia strategija – apsisaugoti nustačius tvirtus apribojimus.

Venkite tų, kuriems visada tariamai reikia jūsų vadovavimo. Geriau pasakykite ką nors tokio: „Esu tikras, kad galėsite išspręsti šią problemą savarankiškai.“ Jums nebūtina būti grubiems – galite būti tvirti neprarasdami gerumo ir empatijos.

šaltinis www.vmarkus.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus