Patarimai

5 geriausi ir blogiausi produktai miegui

Vyšnios

Vyšnios – vienas iš nedaugelio produktų, turinčių melatonino. Ši medžiaga padeda kontroliuoti vidinį mūsų organizmo laikrodį.

Pienas

Turbūt kiekvienas mūsų pamena, kaip vaikystėje tėvai nakčiai duodavo stiklinę šilto pieno, kai mes negalėdavome užmigti. Ir tai ne šiaip bobutės pasakos.

Bananai

Bananai padeda miegui, kadangi turi natūralių medžiagų, atpalaiduojančių raumeninį audinį – magnio ir kalio. Taip pat jie turi angliavandenių, kurie padeda užmigti.

Saldžios bulvės

Saldžios bulvės – mėgėjų pamiegoti svajonė. Jose yra ne tik sudėtingųjų angliavandenių, įtakojančių užmigimą, bet ir raumenis atpalaiduojančio kalio. Geras kalio šaltinis taipogi yra paprastos bulvės, keptos su lupenomis, pupelės ir papaja.

Valerijono arbata

Tyrimų rezultatais, valerijono šaknis greitina panirimo į miegą procesą ir ilgina miego trukmę. Be to, valerijonas neturi kofeino, kaip paprasta arbata, o atpalaiduoja ir sukelia snaudulį.

5 blogiausi produktai miegui

Sūrainis su bekonu

Riebalai, esantys šiame greitajame maiste garantuotai neleis jums užmigti. Riebalai stimuliuoja rūgščių gamybą skrandyje, kuri gali patekti į stemplę ir sukelti rėmenį. Iš tiesų tokiame maiste, kuriame gausu riebalų ir druskos, nėra nieko naudingo sveikatai, įskaitant ir miegą.

Vynas

Bet kokios rūšies alkoholis ypatingai kenksmingas miegui. Jis greitai perdirbamas organizme ir verčia prabusti kelis kartus per naktį. Taipogi išgėrę prieš miegą, jūs lengvai sukelsite ar pabloginsite knarkimą, kuris trukdys miegoti ir jūsų partneriui.

Kava

Kava turi kofeino, kuris yra nervinis stimuliatorius. Išgėrę kavos prieš miegą, jūs ilgai negalėsite užmigti, jei išvis užmigsite – viskas priklauso nuo gėrimo kiekio ir stiprumo.

Juodasis šokoladas

Šokoladas turi ne tik kalorijų, bet ir kofeino. Ypač juodasis šokoladas. Taip pat šokoladas turi teobromino – dar vieno stimuliatoriaus, stiprinančio širdies plakimą ir nemigą.

Skysčiai

Gerti vandenį dienos bėgyje labai naudinga. Tačiau prieš miegą skysčių vartojimą vertėtų nutraukti, kadangi ėjimas į tualetą vidury nakties jums garantuotas. Ar net ne vienas.

Related Articles

You cannot copy content of this page