5 įdomūs klausimai ir atsakymai apie kates.

1. Kodėl katė kartais bando aplaižyti jūsų veidą ir plaukus?

Pirmas pojūtis, kurį kačiukas gauna iš motinos – tai priežiūra, kurią sudaro aplaižymas ir prasimas. Jam tai rūpesčio ir priežiūros aktas, todėl, jei katinas (arba katė) bando jus aplaižyti, priimkite tai kaip bandymą motiniškai jumis pasirūpinti.

2. Kodėl katinas, gulėdamas jūsų rankose, kažką perrinkinėja letenėlėmis, lyg „plaktų“ kažką?

Priežastis taip pat vaikystėje. Kačiukas, gerdamas motinos pieną, masažuodamas letenėlėmis mamos pilvą, stimuliuoja pieno pritekėjimą. Suaugę katinai naudoja šį būdą, išreikšdami didžiausio komforto ir pasitenkinimo jausmą.

3. Kodėl katinai paprastai eina prie to žmogaus, arba gulasi ant kojų tam, kuris juos nelabai mėgsta?

Kai vienas katinas bando įbauginti kitą, jis išriečia nugarą, pašiaušia kailį ir grasinančiai šnypščia. Jeigu žmogus nelabai mėgsta katinus, jis stengiasi sėdėti ramiai, kad nepritrauktų gyvūno dėmesio. O katinas laiko tai pripažinimo ženklu. Nešnypščia, nejuda – reiškia draugas.

4. Kodėl katinas stengiasi galva atsimušti į žmogų?

Kartais naminis katinas prieina ir lengvai galva stukteli į žmogaus kojas. Pasirodo, tai būdas išreikšti prisirišimą. Ir taip pat jie gali išreikšti prielankumą ir kitiems katinams, ne tik žmogui.

5. Kodėl katinai trinasi į baldus, stalo kojas, kojas?

Katinai ant uodegos, galvos šonuose, ant lūpų, liežuvio, prie lytinių organų ir tarp priekinių letenų turi specialias liaukas. Jie jas naudoja savo teritorijos atžymėjimui. Kai katinas trinasi į jūsų kojas, jis atžymi jus, kad jūs esate „jo“. Dėl tos pačios priežasties katinai trinasi į baldus ir kambarių kampus.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus