6 požymiai, kad jūsų katė jus myli

Šunys, kaip žinia, gana jausmingai išreiškia savo meilę šeimininkams. Jie vizgina uodegą, puola į glėbį ir baksnoja savo šlapia nosyte į rankas. Katės elgiasi visiškai priešingai. Jos gali visą dieną pramiegoti saugioje vietoje ir visiškai nekreipti į jus dėmesio. Tačiau tai visai nereiškia, kad jos jūsų nemyli. Tiesiog jos kitaip parodo savo jausmus. Pensilvanijos universiteto veterinaras ir kačių elgesio specialistas Carlosas Siracusa nurodė 6 požymius, kuriais katės parodo savo meilę.

1. Jūsų katė nebėga iš kambario, kai jūs į jį įeinate.

Priimkite katės buvimą viename kambaryje su jumis kaip komplimentą. Būdamos plėšrūnės vienišės, katės parodo savo meilę ir pasitikėjimą vien tuo, kad jums esant gali ramiai miegoti.

2. Jūsų katė vaikšto aukštai iškėlusi ir kiek susukusi uodegą.

Kai katė džiaugiasi matydama kitą katę arba žmogų, ji praneša apie tai aukštai iškelta uodega. Taip maži kačiukai džiaugiasi pamatę savo mamą.

3. Jūsų katė merkiasi ir lėtai užsimerkia.

Paglostykite katę ir ji užsimerks iš malonumo. Šis gestas yra vadinamas katės bučiniu ir geriausiai parodo katės prieraišumą.

4. Jūsų katė laižo jūsų veidą arba bando pataisyti šukuoseną.

Nors šiurkštokas katės liežuvis gali būti nelabai malonus, bet jeigu jūsų katė jus laižo, reiškia tarp jūsų yra stiprus ryšys.

5. Jūsų katė mėgsta trintis į jus žandais.

Kai katė trinasi į jūsų kojas arba veidą, ji tarsi paženklina jus kaip savo draugą. Reikalas yra tas, kad taip ji skleidžia feromonus ir palieka ant jūsų savo kvapą.

6. Jūsų katė atneša jums dovanų.

Jeigu katė palieka prie jūsų slenksčio negyvų pelių arba kitų gyvūnų, ji parodo, kad žiūri į jus kaip į savo šeimos narį. Tačiau jūsų katės ir kaimynų augintinių saugumui geriau katę visgi laikyti namuose.

šaltinis www.vmarkus.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus