Idomybes

7 metų Akrit Jaswal tapo jauniausiu chirurgu pasaulyje: vunderkindo istorija

Pilnas berniuko vardas – Akrit Pran Jaswal. Būdamas septynerių metų  jis įrodė, kad turi didžiulį talentą medicinai. Jo šeima dar ankstyvoje vaikystėje pastebėjo, kad jis ne toks, kaip visi.

Artimieji pasakoja, kad Akritas išmoko vaikščioti ir kalbėti labai anksti. Jam tada nebuvo ir 10 mėnesių. Mokėjimą skaityti ir rašyti jis įvaldė 2 metų amžiuje.

Jo ypatingas protas neliko nepastebėtas, ir jis tapo vienu iš Opros šou dalyvių. 13 metų amžiaus, pagal IQ testo rezultatus jis gavo garbingą protingiausio Indijos gyventojo vardą.

Didžiausias pasiekimas

Pasaulinė šlovė berniukui atėjo, kai jis sėkmingai išoperavo 8-metę mergaitę. Kai ji buvo dar maža, labai smarkiai apsidegino ranką.

Dėl to jos rankos pirštai buvo beveik suaugę tarpusavyje. Jos šeima neturėjo pinigų, kad apmokėtų būtiną operaciją. Situacija nesikeitė daugelį metų.

Ši šeima gyveno tame pačiame kaime kaip ir Akritas ir buvo prisiklausiusi apie jo pasiekimus. Todėl mergaitės tėvas ilgai negalvojęs paprašė jo atlikti dukrai nemokamą operaciją. Ir šis sutiko.

Operacija, kurią berniukas atliko 2000 metų lapkričio 19, praėjo sėkmingai.  Ji truko valandą. Video, kurį nufilmavo Akrito tėvai, greitai paplito internete. Nepraėjo ir kelios dienos, kai berniukas tapo žinomas visame pasaulyje.

Grandioziniai ateities planai

12 metų amžiaus įstojęs į Pendžabo universitetą jis tapo jauniausiu pasaulio studentu. Po kurio laiko, priėmęs kvietimą, jis pasirodė Londono Imperial College.

Dar būdamas paauglys, jis pareiškė, kad svajoja išrasti vaistus nuo vėžio. Opros šou metu jis paskelbė  savo „peroralinę genų terapijos“ teoriją, kur galėtų padėti jo tyrimams.

Svarbų vaidmenį jo siekyje atliko tas faktas, kad Indijoje dauguma vėžiu sergančių žmonių priversti mirti miesto gatvėse, kadangi jie neturi lėšų gydytis. Jis norėjo padėti tokiems žmonėms.

Pasak Akrito, jis dažnai buvo ligoninėse ir matė daug žmogiškojo skausmo. Tai ir tapo atspirties tašku jo siekyje nugalėti vėžį.

Dabar vaikinui 28 metai ir jis yra sėkmingas daktaras. Ir ruošiasi siekti dar daugiau.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page