Gyvūnai

8 gyvūnai, kurių išvaizda kaip iš mitų

Okapija

Okapija – vienintelė genties atstovė, porakanopių rūšis. Okapijos kūno sudėjimas primena arklį, kaklas – žirafą, o jų galūnės turi dryželius, kaip zebro. Okapijų būdas baikštus, jos linkusios slapstytis.

Saigakas

Saigakas – tikrųjų antilopių pošeimio atstovas. Savo stulbinančią straubliuko formos nosį, kuri kažkam gali priminti skruzdėdą, gyvūnas naudoja oro filtravimui.

Narvalas

Narvalas – banginių šeimos žinduolis, gyvena Šiaurės Atlanto ir Arkties vandenynuose. Narvalas turi apvalią galvą su masyvia kakta ir nedidelėmis akutėmis. Jo kūno forma panaši į baltojo delfino, o pas patinus kairėje pusėje išsivysčiusi susukta 2-3 m ilgio ir 7-10 kg svorio iltis.

Tenrekas

Tenrekas – afrosoricidų būrio žinduolis. Jį dar vadina ežiniu tenreku dėl išorinio panašumo į paprastus ežius, prie kurių jis visiškai nepriskiriamas.

Apykaklėtasis rojaus paukštis

Apykaklėtasis rojaus paukštis išskirtas į monotipinę apykaklėtųjų rojaus paukščių gentį. Gyvena Indonezijos ir Papua kalnuose, ne mažesniame nei 2000 m virš jūros lygio aukštyje. Kūno ilgis – 23 cm, patinas aksominės juodos spalvos, o patelė – purpurinės-rudos.

 

Dygliuotasis velnias molochas

Dygliuotasis velnias – driežas, kilęs iš Australijos. Pagoniškoje mitologijoje Molochu vadino dievybę, kuriai aukodavo aukas. Tačiau mūsų herojus visiškai taikus. Tokia bauginanti išvaizda jam reikalinga apsisaugoti nuo plėšrūnų.

Kabarga arba „elnias-vampyras“

Kabarga – elninis gyvūnas, kabarginių šeimos atstovas. Pirmą kartą per pastaruosius 60 metų neįprastas elnias buvo pastebėtas kalnuose, Afganistano šiaurės vakarinėje dalyje.

Žydrasis drakonas

Žydrasis drakonas – pilvakojis moliuskas, gyvenantis visose tropinėse jūrose. Jo išvaizda – lyg vaizdinys iš prarastosios Atlantidos. Tačiau jis gyvena kaip paprastas padaras, kuriam rūpi maitinimasis ir dauginimasis.

Related Articles

You cannot copy content of this page