Gyvūnai

8 gyvūnai, kurių išvaizda kaip iš mitų

Okapija

Okapija – vienintelė genties atstovė, porakanopių rūšis. Okapijos kūno sudėjimas primena arklį, kaklas – žirafą, o jų galūnės turi dryželius, kaip zebro. Okapijų būdas baikštus, jos linkusios slapstytis.

Saigakas

Saigakas – tikrųjų antilopių pošeimio atstovas. Savo stulbinančią straubliuko formos nosį, kuri kažkam gali priminti skruzdėdą, gyvūnas naudoja oro filtravimui.

Narvalas

Narvalas – banginių šeimos žinduolis, gyvena Šiaurės Atlanto ir Arkties vandenynuose. Narvalas turi apvalią galvą su masyvia kakta ir nedidelėmis akutėmis. Jo kūno forma panaši į baltojo delfino, o pas patinus kairėje pusėje išsivysčiusi susukta 2-3 m ilgio ir 7-10 kg svorio iltis.

Tenrekas

Tenrekas – afrosoricidų būrio žinduolis. Jį dar vadina ežiniu tenreku dėl išorinio panašumo į paprastus ežius, prie kurių jis visiškai nepriskiriamas.

Apykaklėtasis rojaus paukštis

Apykaklėtasis rojaus paukštis išskirtas į monotipinę apykaklėtųjų rojaus paukščių gentį. Gyvena Indonezijos ir Papua kalnuose, ne mažesniame nei 2000 m virš jūros lygio aukštyje. Kūno ilgis – 23 cm, patinas aksominės juodos spalvos, o patelė – purpurinės-rudos.

 

Dygliuotasis velnias molochas

Dygliuotasis velnias – driežas, kilęs iš Australijos. Pagoniškoje mitologijoje Molochu vadino dievybę, kuriai aukodavo aukas. Tačiau mūsų herojus visiškai taikus. Tokia bauginanti išvaizda jam reikalinga apsisaugoti nuo plėšrūnų.

Kabarga arba „elnias-vampyras“

Kabarga – elninis gyvūnas, kabarginių šeimos atstovas. Pirmą kartą per pastaruosius 60 metų neįprastas elnias buvo pastebėtas kalnuose, Afganistano šiaurės vakarinėje dalyje.

Žydrasis drakonas

Žydrasis drakonas – pilvakojis moliuskas, gyvenantis visose tropinėse jūrose. Jo išvaizda – lyg vaizdinys iš prarastosios Atlantidos. Tačiau jis gyvena kaip paprastas padaras, kuriam rūpi maitinimasis ir dauginimasis.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page