Idomybes

9 faktai apie moterišką higieną netolimoje praeityje

1. Apie karštą vonią senovės panelės net nenutuokė…Europiečiai maudėsi labai retai ir nenoriai, juk buvo manoma, kad vandenyje per odą lengva pasigauti infekciją. Moterys ypač bijojo prausti ir prižiūrėti intymių vietų, nes tai buvo laikoma tiesiausiu keliu į nevaisingumą.

2. ХVIII amžiuje buvo priimta nuskalauti tik rankas ir burną. Prausti viso veido nerekomendavo netgi daktarai, buvo teigiama, kad tai gali sukelti uždegimą arba aklumą. Jei kalbėsime apie vandens kokybę ir kanalizacijų lygį, tai gydytojai tikrai turėjo pagrindo taip sakyti. XIX amžiuje voniose maudydavosi tik tada, kai sirgdavo ir pagal gydytojo rekomendaciją.

3. Netgi ХХ amžiaus pradžioje buvo laikoma norma, kai visi šeimos nariai prausėsi vienas po kito vienoje vonioje (dažniausiai – viename dideliame kubile), nekeisdami vandens. Pirmiausia jauni, po to vyresni.

4. Drabužius ir patalynę skalbdavo 2-3 kartus per metus, naudodami šlapimą, o lovos iš raudonmedžio tapo madingos dėl to, kad ant jų ne taip buvo pastebimos…sutraiškytos blakės. Beje, ir baldachimai virš lovos turėjo atliko labai svarbią funkciją: jų dėka ant miegančiųjų nuo lubų neužkrisdavo blakės ir tarakonai.

5. Kad užgožtų nepraustų kūnų kvapą, aristokratai pylė ant savęs aromatinių žolių užpilais, rožių vandeniu, dėdavo į drabužius maišelius su džiovintomis aromatinėmis žolelėmis. O valdant Liudvikui XIV, kvepalais naudotis buvo liepta karaliaus įsakymu.

6. Pirmas dezodorantas buvo pagamintas tik 1888 metais., nors jis vargu ar galėjo „įveikti“ prakaito kvapą. Veiksmingasis antiperspirantas pasaulį išvydo 1903 metais.

7. Ištaigingos ir didelės šukuosenos kirpėjų buvo daromos po keletą valandų ir klijuojamos žąsų taukais (juose kuo puikiausiai veisdavosi visokie gyviai, pradedant utėlėmis ir baigiant pelėmis), ir šios šukuosenos nebuvo išardomos savaitėmis, todėl madingosios damos turėdavo miegoti ant specialių atramų, o galvai pasikasyti naudodavo specialius pagaliukus.

8. Apatiniai drabužiai ir marškiniai iš šilko padėdavo kilmingoms damoms apsisaugoti nuo vabzdžių: slidus audinys neleisdavo utėlėms jame apsigyventi.

9. Savo „ypatingomis“ dienomis moterys naudodavo medžiagos atraižas ir veltinį, darydamos iš jų savotiškus įklotus, kuriuos jos skalbdavo ir džiovindavo – ruošdavo sekančioms „kritinėms dienoms“.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page