Idomybes

9 įpročiai, pasmerkiantys neturtui

Įprotis 1: vargšai visada ieško kaltų

Vargšas žmogus niekada neprisiima atsakomybės. Jis geriau apkaltins savo nelaimėmis kolegą, viršininką arba sistemą, nei pripažins savo pralaimėjimą. Vargšas galvoja taip: „Man VISI trukdo, aš nieko negaliu padaryti“.

Įprotis 2: tempti laiką

Nuo vaikystės mes esame pratinami prie vienos liaudies „išminties“: „septynis kartus atmatuok – vieną kartą pjauk“. Laikas eina, o jūs vis galvojate, matuojate, ir pagaliau, atsiranda kažkas aktyvesnis, kas „atpjauna“ jūsų gabalą ir nusineša.

Įprotis 3: veikti tiksliai

Vargšai nerizikuoja. Jie renkasi stabilų, tegu ir nedidelį, uždarbį. Galiausiai taip ir gyvena nuo algos iki algos, bet užtai po įsivaizduojamu stabilumo sparneliu.

Įprotis 4: mokytis nemokamai

Tipiškas vargšų atstovas užsiregistravęs į gausybę nemokamų treniruočių, seminarų, iš kurių didžiosios dalies taip ir neišklauso. Rezultate – žmogus gyvena iliuzijoje, kad jis mokosi, o iš tiesų jokio vystymosi taip ir nėra.

Įprotis 5: nemokėti kitiems už jų darbą

Žmogus su vargšo mąstymu pripratęs gyventi kitų sąskaita. Muziką, filmus, seminarus ir kt. jis atsisiunčia iš torentų. Jo filosofija tokia – tai paieška galimybės, gauti paslaugas ar prekes nemokamai.

Įprotis 6: gailėtis savęs

Dažnai žmonės mato savo problemos esmę jį supančioje aplinkoje – ar tai nepalanki geografinė padėtis, gimė vargšų šeimoje, nepakanka išsilavinimo, gyvena ne toje šalyje ir t.t.

Įprotis 7: dejuoti ir skųstis

Ne paslaptis, kad pinigų nebuvimas — negatyvių emocijų priežastis. Kitaip nei vargšas, žmogus su turtuolio mąstymu priima nepasisekimą, kaip laiptelį link siekiamo tikslo, jis nepratęs dejuoti ir skųstis likimu.

Įprotis 8: galvoti, ką pasakys kiti

Sėkmingas žmogus vertina savo individualumą ir nepriklauso nuo aplinkinių nuomonės. Vargšas, kaip taisyklė, atvirkščiai – savo laiko ir jėgų didžiąją dalį jis praleidžia tam, kad išlaikytų savo gerą vardą kitų akivaizdoje.

Įprotis 9: leisti pinigus vėjais

Vargšas žmogus neturi finansinės strategijos. Jo tikslas – uždirbk ir leisk. Turtingas, savo ruožtu, darbu gautus pinigus investuoja į kapitalo kūrimą. Turtingais tampa ne tie, kurie daug uždirba, o tie, kurie išmoksta valdyti savo pajamas.

Related Articles

You cannot copy content of this page