„Alibaba“ ketvirčio įplaukos nepateisino prognozių, pelnas smuko

Kinijos mažmeninės prekybos milžinė „Alibaba“ ketvirtadienį pranešė, kad jos įplaukos praėjusį ketvirtį pašoko 61 proc., tačiau pelnas gerokai sumažėjo ir tai lėmė vienkartinės išlaidos.

Įmonės įplaukos birželio 30 dieną pasibaigusį pirmąjį finansinių metų ketvirtį padidėjo iki 80,92 mlrd. juanių (11,8 mlrd. JAV dolerių), tačiau agentūros „FactSet“ apklausti ekspertai prognozavo, kad jos padidės dar labiau ir sudarys vidutiniškai 81,37 mlrd. juanių.

Tuo tarpu grynasis pelnas smuko 41 proc. iki 8,69 mlrd. juanių (1,26 mlrd. JAV dolerių). Tačiau neįskaitant vienkartinių išlaidų, kuriuos lėmė kompensacijos su „Alibaba“ mokėjimų padaliniu „Ant Financial“ susijusiems darbuotojams, grynasis pelnas pirmąjį finansinių metų ketvirtį būtų padidėjęs 33 procentais.

„Alibaba“, kuri savo milijardierių įkūrėją Jacką Ma (Džeką Ma) pavertė vienu turtingiausių Kinijos gyventojų ir pasaulio elektroninės prekybos simboliu, kas ketvirtį priblokšdavo investuotojus įspūdingais savo įplaukų augimo rodikliais. Tačiau pastaruoju metu skelbti duomenys parodė, jog Kinijos ekonomikos augimas ima lėtėti. Nuogąstaujama ir dėl galimo JAV ir Kinijos prekybos karo poveikio.

„Alibaba“ priklauso didžiausios Kinijoje elektroninės prekybos platformos, įskaitant populiariausiąją – „Taobao“, tačiau įmonė, siekianti plėsti savo „ekosistemą“, taip pat dosniai investuoja į įvairias naujas iniciatyvas, pavyzdžiui, debesijos kompiuteriją, skaitmeninę žiniasklaidą, prekybą maisto produktais, maisto pristatymą ir reklamą.

„Alibaba“ Kinijoje tenka 80 proc. elektroninės prekybos apyvartos.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus