Aliuminio folija: naudokite namie, virtuvėje, sode

Dažniausiai aliuminio folija yra naudojama virtuvėje ar gamtoje, kai norima maistą kepti orkaitėje ar griliuje. Tačiau ar žinojote, kad šią medžiagą galima naudoti ne tik ruošiant maistą?

Portalas Shared.com pasidalijo keletu būdų, kam dar galima panaudoti šį blizgantį ir įdomų garsą skleidžiantį popierėlį.

Malšina raumenų ir sąnarių skausmus

Aliuminio folija gali padėti numalšinti nugaros, kojų, kaklo, rankų, kelių ir sąnarių skausmus. Taip pat tikima, jog ji slopina reumatinio artrito ir podagros skausmus.

Nakčiai aliuminio folija apvyniokite skaudamą vietą. Taip ne tik sumažinsite skausmą, bet ir panaikinsite diskomforto jausmą, kuris leis geriau išsimiegot.

Panaikina įsielektrinimą

Drabužių džiovyklėse naudojamos servetėlės savo sudėtyje turi begalę chemikalų, tad jei ieškote natūralesnės priemonės, išbandykite aliuminio foliją.

Padarykite iš jos kamuoliuką ir įdėkite į drabužių džiovyklę. Aliuminio folija neleis drabužiams įsielektrinti net tada, kai jie bus pakabinti ant pakabos ar juos vilkėsite.

Nuvalykite grilį

Įprasti griliams valyti skirti metalinių šerių šepečiai kenkia ne tik pačiam griliui, bet ir ant jo keptus gaminius valgantiems žmonėms, kadangi dalis šerių patenka į maistą.

Pats metas šį seną valymo įrankį pakeisti gerokai pigesne ir natūralesne, tačiau ne ką mažiau efektyvesne priemone – aliuminio folija.

Apsaugokite sodą nuo kenkėjų

Blizganti aliuminio folija atbaido paukščius, kurie kėsinasi į jūsų soduose augančius vaismedžius, be to, jie iš žemės iškeldina visus vabalus ir kirmėles, galinčias iš vidaus pakenkti augalams.

Jei norite pašalinti visus nemalonius gyvius, blizgančią folijos pusę tieskite į žemę.

Lengviau išlyginkite drabužius

Jei norite pagreitinti šį procesą, po drabužiu, kurį lyginate lygintuvu, patieskite gabalėlį aliuminio folijos. Taip drabužis bus išlyginamas iškart iš abiejų pusių.

Be to, jei norite pašalinti ant paties lygintuvo esančias rūdis, jas efektyviai nuvalysite aliuminio folijos gabalėliu. Tik tai darykite tuomet, kada lygintuvas yra šaltas.

Pasigaminkite piltuvėlį

Tikriausiai kiekvieno namuose yra biriems produktams skirtas piltuvėlis. Tiesa, jis naudojamas tik populiariausių išmatavimų tarai. O ką daryti tada, kai kažką reikia įberti į nedidelį indelį siauru kakleliu?

Pasiimkite aliuminio foliją, iš jos pagaminkite nedidelį piltuvėlį ir nepamirškite apatinės jo dalies pritaikyti pagal kaklelio storį. Štai ir viskas.

Atnaujinkite sidabrinius įrankius

Pajuodę stalo įrankiai nepuošia nei vienų namų, tačiau juos atnaujinti pavyks labai paprastu būdu.

Negilioje keptuvėje patieskite lapą aliuminio folijos, įpilkite karšto vandens ir įberkite šiek tiek druskos bei kepimo sodos. Sudėkite visus sidabrinius įrankius ir leiskite jiems ten pabūti maždaug 5 minutes. Po to juos nuskalaukite ir nusausinkite švelniu rankšluosčių. Įrankiai atrodys ir spindės, kaip nauji.

Suteikite žirklėms aštrumo

Aliuminio folija jūsų mėgstamų žirklių nepavers aštriausiu kardu, tačiau jos vėl ims kirpti taip, lyg būtų naujos.

Ką reikia padaryti? Senomis žirklėmis atkirpkite kelis nedidelius gabalėlius folijos. Šis veiksmas padės joms vėl tapti aštrioms.

Pagerinkite belaidį internetą

Gyvename laikais, kai be interneto neįsivaizduojame savo kasdienybės. Jei dar nesate pasiruošę įsigyti naujo maršrutizatoriaus, prie senojo nugarėlės priklijuokite nedidelį gabalėlį folijos ir taip sustiprinkite jo siunčiamą signalą.

Puikiai atspindės šviesą darant fotografijas

Ar žinojote, kad šis paprastas daiktas jūsų nuotraukoms gali suteikti dar didesnį efektą. Lakštą aliuminio folijos padėkite taip, kad nuo jo atsispindėjusi saulės šviesa išryškintų jūsų fotografuojamą objektą. Jūsų albume atsiras tikriems fotografijos profesionalams prilygstančios nuotrakos.

Lengviau perstumdykite baldus

Jei norite pakeisti baldų stovėjimo vietą, tą padaryti kartais nėra taip paprasta, ypač, kai namuose grindys padengtos kilimu. Kad sofą būtų lengviau iš vienos vietos perstumti į kitą, po jos kojomis padėkite nedidelį gabalėlį folijos. Ji sumažins tarp baldo ir kilimo atsiradusią trintį ir padės jiems lengviau judėti.

šaltinis www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus