Amerikiečiui – šokiruojantys kaltinimai: Vilniuje įvairiais būdais prievartavo merginą?

Iš JAV į Lietuvą atvykęs Ericas Georgoulakosas šiuo metu – suimtas, o artimiausius kelerius metus gali praleisti nesvetinguose ir šaltuose lietuviškuose pataisos namuose. Amerikiečiui pateikti šokiruojantys kaltinimai – įtariama, kad vyras po trumpos pažinties savo laikiname būste Vilniuje įvairiais būdais seksualiai išniekino jauną lietuvę.

Istorija, dėl kurios E. Georgoulakosas pateko už grotų, prasidėjo šių metų liepą. Įtariama, kad būtent liepos 5 d. vyras viename Vilniaus bare susipažino su lietuve, o trumpą pažintį vėliau pasiūlė pratęsti viešbutyje, kuriame buvo apsistojęs. Į amerikiečio apartamentus atvykusi mergina vėliau šios pažinties labai pasigailėjo – nors įvykių aplinkybes iki šiol aiškinasi Vilniaus miesto apylinkės teismas, įtariama, kad E. Georgoulakosas, panaudojęs fizinę prievartą, lietuvę įvairiais būdais prievartavo. Pats amerikietis neneigia, kad lytinių santykių būta, tačiau teigia, kad šie vyko be prievartos, abipusiu sutikimu.

Šiuo metu nagrinėjamoje byloje E. Georgoulakosui pateikti kaltinimai dėl dviejų nusikalstamų veikų – išžaginimo ir lytinio prievartavimo. Už šiuos seksualinius nusikaltimus Baudžiamajame kodekse atitinkamai yra numatytos laisvės atėmimo bausmės iki septynerių metų.

Liepos 6 d. suimtas E. Georgoulakosas penktadienį konvojaus pareigūnų buvo pristatytas į Vilniaus miesto apylinkės teismą – teisėja Julita Dabulskytė-Raizgienė sprendė, ar pratęsti amerikiečio suėmimo terminą. Jau keturis mėnesius Lukiškių tardymo izoliatoriuje praleidusiam JAV piliečiui griežčiausia kardomoji priemonė buvo skirta baiminantis, kad vyras, siekdamas slapstytis ir išvengti teisingumo, gali pabėgti į užsienį; tokiu atveju teisminis procesas jo atžvilgiu taptų itin apsunkintas.

Beje, tai – ne pirmoji kriminalinė istorija, į kurią įsivėlė šis amerikietis; 2013 m. rugpjūtį E. Georgoulakosas tapo ir gimtųjų JAV žiniasklaidos taikiniu, kai buitinio konflikto metu peiliu sužalojo savo tėvą ir spruko iš nusikaltimo vietos vogtu automobiliu. Spalvingo bėglio paieška tuomet buvo nušviesta žiniasklaidos, akcentuojant išskirtinius E. Georgoulakoso bruožus – ant dešinės rankos ištatuiruotą Jėzaus atvaizdą, kolibrį ir eiles graikų kalba.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus