Idomybes

Anglė metė darbą, kad kapstytųsi šiukšlėse, ir beveik tapo turtinga

35 metų April Smith nemėgsta žodžio „fryganas‟, nors būtent šiai žmonių kategorijai ji priklauso. Na, tie idėjiniai – gyventi, maitintis ir rengtis tuo, ką ras šiukšlių konteineriuose. O ji skaičiuojanti ir išskaičiuojanti, ieško tik to, kas neša naudą ir pelną. Praėjus metams, kai April metė darbą ir ėmė kapstytis šiukšlėse, ji beveik nieko neišleidžia šeimos išlaikymui ir dar uždirba po kelis tūkstančius eurų per mėnesį.

Padaryti pirmąjį žingsnį ir įlįsti į šiukšlių konteinerį nebuvo taip paprasta. Padėjo atsitiktinumas. April pamatė, kaip vienoje parduotuvėje išmetė dar neišpakuotas kosmetikos priemones – tai buvo nurašytos prekės, kurių nepardavė, todėl tiesiog išmetė. Ji grįžo namo su krūva priemonių už beveik 800 eurų ir giliai susimąstė. Reikalas yra tas, kad šiuolaikinė ekonomika yra pagrįsta judėjimu, o daugumos prekių savikaina yra itin žema, todėl prekybos centrams kartais vertingiau išmesti.

Merginai nėra gėda atsikelti anksčiau ir apvažiuoti dešimtis apylinkės prekybos centrų  ir pasikapstyti šiukšlių konteineriuose. Valdžia tam nepritaria, bet April nėra benamė valkata, ji tvarkingai apsirengusi ir tiksliai veikia. Kai ką pasilieka sau, viską likusį parduoda su didžiule nuolaida socialiniuose tinkluose arba išsikeičia į kitus daiktus. Be to, aukojančios organizacijoms ji reguliariai nuveža netinkamus likučius. Atrodo, kartais užtenka nelaimingam žmogui padovanoti naują plaukų šepetį arba kojinių porą ir jo gyvenimas šiek tiek pagerėja.

Kartą ji rado virtuvinio maišytuvo dėžę su atsarginėmis dalimis, papildomais peiliais ir t. t. Kažkas nusipirko visą komplektą už 650 eurų, pasiliko sau patį maišytuvą, o visas likusias dalis tiesiog išmetė.

Protu sunkiai suvokiama, tačiau April prie to jau priprato. Dėl išmetamo maisto ji sutaupė jau per 3000 eurų, pardavusi rastus daiktus, ji per šešis mėnesius uždirbo per 16 000 eurų. Padėjus ranką ant širdies, galima sakyti, kad kai ji oficialiai dirbo virėja restorane, jos pajamos buvo vos didesnės už šias. O dabar ji vyksta pailsėti į Tailandą prieš žiemos sezoną. Kai atšals, dauguma produktų laikysis ilgiau, o ji mokėsi kulinarijos. Tada ji ims eksperimentuoti su maistu iš sąvartyno.

April 20 metų dirbo virėja, o čia jos pirmosios tokios ilgos atostogos. Grįžti į oficialų darbą ji daugiau neplanuoja. Gyventi iš svetimų šiukšlių eksploatacijos yra paprasčiau ir pelningiau.

Related Articles

You cannot copy content of this page