Anglija- ne vienintelė Jungtinės karalystės šalis, galinti pasiūlyti geras darbo ir gyvenimo sąlygas

Šiomis dienomis, alinant nežinomybei dėl Brexit pasėkmių, dažnas norintis emigruoti lietuvis vis mažiau dairosi į Anglijos pusę. Šalis tampa vis mažiau patrauklia dėl paprastų priežasčių- kainos šalyje auga, būsto išlaidos milžiniškos, o atlyginimai deja, nors ir pakankamai geri, bet kyla ne taip greitai kaip kainos. Tėvynės ilgesys neretai paskatina žmones rinktis šiek tiek artimesnes Lietuvai šalis, kurias galima pasiekti automobiliu ar kitu žemės transportu, tokias kaip Vokietija, Olandija, Belgija. Tačiau Jungtinė Karalystė iki šiol taip pat turi ką pasiūlyti emigrantams iš Europos Sąjungos. Šiaurės Airija- tai valstybė, teisiškai priklausanti Jungtinei Karalystei, bet geografiškai esanti Airijos saloje. Šiaurės Airijoje galioja JK įstatymai, tačiau kainos parduotuvėse bei išlaidos būstui yra ženkliai mažesnės nei Anglijoje. Viena iš privilegijų, kuria gali naudotis atvykę į šį kraštą emigrantai, tai kad jie bet kada gali išvykti gyventi į Airiją, ir tam neprireiks didelių pastangų, nes sienų Šiaurės Airija su Airija neturi. Vykstantiems į svečią šalį užsidirbti Šiaurės Airija taip pat turi ką pasiūlyti. Augant pramonei ir gamybai, šalyje atsirado daugybė laisvų darbo vietų, tad visi atvykę gali būti tikri kad neliks be darbo. Šiuo metu Šiaurės Airija tampa vis populiaresnė šalis emigracijai, neretai ir žmonės, gyvenantys daugelį metų Anglijoje ir pavargę nuo didelių išlaidų naštos, tačiau nenorintys pradėti viso gyvenimo nuo nulio, persikelia gyventi į Šiaurės Airiją.

Viena iš rimtų pagalbininkių atvykstantiems dirbti į Šiaurės Airiją yra įdarbinimo agentūra Industrial Temps. Tai stambus darbdavys pramonės ir gamybos srityse, gyvuojantis jau dvidešimt šešeris metus, turintis keturis ofisus išdėstytus visoje Šiaurės Airijoje. Kiekvieną savaitę įmonėje dirba per du tūkstančius darbuotojų įvairiose įmonėse.  Jie pirmieji šalyje pradėjo Europos Sąjungos įdarbinimo projektą,kurio tikslas yra pritraukti kaip įmanoma daugiau žmonių iš Europos Sąjungos atvykti dirbti ir gyventi Šiaurės  Airijoje. Šioje srityje įmonė turi pakankamai patirties, bendradabiauja su Lietuvos ir kitų šalių, tokių kaip Lenkijos, Graikijos, Italijos, Rumunijos, Bulgarijos darbo biržomis ir Eures (Europos Sąjungos darbo birža) biurais. Taip pat patrauklu yra tai, kad Šiaurės Airijos įmonė siūlo garantuotų valandų darbo sutartis, kas yra rimtas pranašumas prieš kitas įdarbinimo agentūras, siūlančias neapibrėžtą darbo dienų ar valandų skaičių.

Įsibėgėjus projektui, agentūra pradėjo bendradabiauti su būstų nuomos agentūromis, bankais, vietine darbo birža (Jobs & Benefits centre), tam, kad palengvintų asmenų atvykimą, įsikūrimą ir adaptaciją prie vietinio gyvenimo ritmo. Tačiau, tokia paslauga iki šiol gąsdina lietuvius, ypač turėjusius blogos patirties su švelniai tariant „nelegaliomis“ įdarbinimo įmonėmis, kur iš žmonių už įdarbinimą buvo imti pinigai, o darbo arba nebūdavo, arba būdavo visai ne tai apie ką buvo tartąsi. Žmonės sunkiai tiki, kad už įdarbinimą neturi būti mokami jokie mokesčiai, kad asmenys, dirbantys per įdarbinimo agentūrą darbe turi lygiai tokias pat teises kaip ir tiesiogiai įmonėse dirbantys žmonės ir iš jų atlyginimų neturi būti nuskaičiuojamas jokios pinigų sumos.

Įmonės darbuotojas, vykdantis šį projektą ir glaudžiai dirbantis su Lietuva lietuvis Robertas pastebi, kad tautiečiai, neretai bijo likti apgautais, nes pagal senas nerašytas taisykles „nieko nebūna už dyką“. „ Europoje jau taip nėra. Žmonės žino savo teises, todėl  apgautais lieka tik tie, kurie labai mažai domisi padėtimi Europoje, savo tesėmis, galimybėmis dirbti ir gauti atitinkamą atlygį už darbą“- teigia Robertas, pabrėždamas, kad labiausiai skriaudžiami tikriausiai yra tie, kurie ir Lietuvoje neturi pastovaus darbo, galimai turi socialinių problemų, ar tiesiog naiviai tiki neaiškių, agentais prisitatančių asmenų pasakojimais apie pinigus augančius ant medžių svečiose šalyse.

Kreipiantis į Industrial Temps, asmenims suteikiama visa informacija, tokia, kokia yra iš tikrųjų. Įmonei nėra ko slėpti, nes už asmenų įdarbinimą neimami jokie mokesčiai, o tai reiškia kad ir asmuo, neįpareigotas jokiais mokesčiais gali laisvai pasirinkti, tinka jam darbas ir siūlomos sąlygos, ar ne.

„Šiuo metu turime daug laisvų vietų ir tiems, kurie nori emigruoti tačiau nemoka anglų kalbos. Mūsų siūlomi darbai pagrinde yra pramonėje ir gamyboje, tačiau kvalifikuotiems specialistams taip pat neretai turime pasiūlymų“ sako Robertas, paminėdamas, kad kiekvienais metais taip pat turi daug darbo studentams ar tiesiog norintiems padirbėti tik vasaros laiku.

Industrial Temps darbuotojas paaiškino, kad iš tiesų, jie padeda pilnai įsikurti žmonėms, norintiems atvykti gyventi ir dirbti šalyje. Asmeniškai Robertas padeda lietuviams apgyvendinimo klausimais, kartu vyksta į įvairias įstaigas dėl draudimo numerio gavimo bei banko sąskaitos atidarymo, padeda visais kitais aktualiais klausimais, kurie kyla atvykusiems ar planuojantiems vykti į šalį.

Nors projektui dar tik beveik vieneri metai, įmonė jau gali pasigirti gerais darbuotojų atiliepimais, gerais atsiliepimais ir iš bendradarbiaujančiųjų šalių Eures biurių ar darbo biržų. Kreipiantis į Lietuvos Eures biurą, asmenys gali gauti informaciją apie Industrial Temps įdarbinimo agenūrą ir apie jos vykdomą veiklą.

Įmonė ir toliau planuoja vykdyti projektą ir padėti asmenims pradėti sėkmingą gyvenimą užsienyje. Norintys dirbti labai laukiami ir įmonės darbuotojas Robertas noriai pabendraus su kiekvienu besidominčiu darbo galimybėmis. Susisiekti su atsotvu galima el. paštu, telefonu arba socialiniame tinkle „Facebook“- Industrial Temps Lietuva puslapyje.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus