Anglijos bankas keisti banknotų su gyvūnų riebalų pėdsakais neplanuoja

Anglijos bankas ketvirtadienį pareiškė nekeisiantis plastikinių svarų gamybos technologijos, nepaisant vegetarų bei įvairių religinių grupių išreikšto nepasitenkinimo dėl jų gamyboje naudojamų gyvūnų riebalų, skelbia „Reuters“.

Anglijos bankas teigia, kad vienintelė alternatyva riebalams plastikinių banknotų gamyboje yra brangių chemikalų iš palmių aliejaus naudojimas. Bankas pažymi, kad medžiagų tiekėjai atsisakė įsipareigoti tiekti tik tokį palmių aliejų, kuris yra išgaunamas aplinkai padarant mažiausią įmanomą žalą.

Daugiau nei 130 tūkst. žmonių pernai pasirašė peticiją, kurioje Anglijos banko buvo reikalaujama nutraukti gyvulinės kilmės produktų naudojimą banknotų gamyboje. Tada paaiškėjo, kad 5 svarų banknotuose galima aptikti kiaulių bei avių taukų pėdsakus.

Kai kurios hinduistų šventyklos bei vegetarų kavinės atsisakė priimti plastikinius 5 svarų banknotus, ant kurių pavaizduotas Vinstonas Čerčilis (Winston Churchill). Anglijos bankas teigia, kad šie banknotai yra ilgaamžiškesni bei sunkiau padirbami.

 

parengta pagal Elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus