Australas kraujo donoras Džeimsas Harrisonas išgelbėjo du milijonus vaikų

Prieš daugelį metų Džeimsas Harrisonas atsidūrė ties mirties riba. Krūtinės ląstos operacija tęsėsi ilgiau dešimties valandų, chirurgai atliko daugybę pjūvių ir Džeimsui perpylė apie 13 litrų kraujo. Viskas baigėsi gerai, ir, kada jaunuolį išrašė iš ligoninės, jis tvirtai nusprendė tapti pastoviu donoru tam, kad galėtų padėti žmonėms, kaip ir jie jam padėjo. Bet tuo metu Džeimsas dar nežinojo, koks vertingas donoras jis bus.

Harrisonas, sulaukęs pilnametystės, pradėjo reguliariai duoti kraują ir plazmą. Jis prisipažįsta, kad po operacijos gyveno laukimu, kada jam leis tapti donoru. Netrukus jį pasikvietė pokalbiui į vietos ligoninę. Ten Džeimsui papasakojo, kad jo kraujo yra ypatingas, nes jos sudėtyje yra didelis kiekis antikūnų, kurie yra gyvybiškai svarbūs vaikams, kurių Rh faktoriai nesutampa su motinos Rh faktoriais.

Žinoma, kad jei motinos Rh neigiamas, o vaiko – teigiamas ir, jei motinos kraujyje antikūnai aktyvesni, tai įvyksta reakcijos, kurios sukelia įvairias neigiamas pasekmes – nuo naujagimio geltos iki persileidimo. Džeimso kraujyje aptikti ypatingi antikūnai, kurių pagrindu pradėjo gaminti vakciną imunoglobuliną. Gydytojai paaiškina, kad jų atsiradimas australo organizme, susijęs su kraujo perpylimu, kuris buvo jam atliktas vaikystėje.

Dabar Džeimsui 80 metų. Jis priduoda plazmą 3 kartus per savaitę ir nėra praleidęs nė vienos kraujo donorystės procedūros. 2011 metais gegužės mėnesį jis į tą pačią dešinę ranką jis sulaukė 1000 adatos dūrių, kas buvo užfiksuota Gineso Rekordų Knygoje. Pagal paskaičiavimus, Džeimsas padėjo išgelbėti gyvybes dviem milijonams kūdikių, tame tarpe ir savos dukters gyvybę.

Laimei, dabar gydytojai atrado alternatyvius metodus, bet iki 2015 metų Australijoje absoliučiai visi antirezusiniai preparatai buvo gaminami iš Džeimso Harrisono plazmos.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus