Baikerio A. Kilkaus byloje – naujausios žinios: įtariamojo advokatas pateikė savo versiją

Praėjusių metų spalio mėnesį prasidėjo mįslinga dingusio be žinios baikerio Aivaro Kilkaus dingimo istorija. Praėjo jau nemažai laiko ir akivaizdu, kad byloje dar galima tikėtis staigmenų. Naujienų portalas tv3.lt pasiteiravo vieno iš pagrindinių įtariamųjų Lauryno Baltrūno advokato Sauliaus Juzukonio, kaip vyksta tyrimas, kokius naujus lūkesčius ar pageidavimus kelia sulaikytasis, ar yra naujų įtariamųjų bei apie kitas žinias, kurios aiškėja šiuo metu. Advokatas įvertino tyrimo eigą ir tai, ar yra sudaromos visos sąlygos ginti įtariamuosius. ”Šis ikiteisminis tyrimas iš esmės atliekamas kaip ir daugelis kitų ikiteisminių tyrimų, kurie sukelia didelį susidomėjimą visuomenėje bei jo eiga nušviečiama įvairiose žiniasklaidos priemonėse, todėl tai kartais nėra gerai tiek patiems pareigūnams, tiek įtariamiesiems ir jų gynėjams. Kaip ir kiekviename ikiteisminiame tyrime pareigūnai turi savo tyrimo taktiką ir strategiją, kaip ir gynybą.

Gal šiame ikiteisminiame tyrime labiau išryškėja kryptis į Lauryną Baltrūną ir jo aplinkos žmones ir atrodo, kad kitų tyrimo krypčių net neegzsistuoja, bet ar tai tiesa? Pamatysime pabaigus ikiteisminį tyrimą“, – tikino advokatas.

– Kada paskutinį kartą buvote susitikęs su savo ginamuoju L. Baltrūnu?

– Su Laurynu Baltrūnu Lukiškių TI-K matėmės tiek tarpušvenčiu, tiek jau keletą kartų šiais metais, nes tik gynėjams yra leidžiama su juo susitikti.

– Ar L. Baltrūnui leidžiama kokiu nors būdu komunikuoti su savo artimaisiais, žmona?

– Laurynas Baltrūnas su žmona, vaikais ir kitais artimaisiais bendrauja laiškais, nes tai vienintelis būdas ir kelias, kurio pareigūnai niekaip negali uždrausti, tuo tarpu kiti bet kokie galimi komunikavimo būdai uždrausti.

– Ar L. Baltrūnas išlieka pagrindiniu įtariamuoju? Ar yra žinių apie naujus įtariamuosius?

– Kiek žinoma, tai įtariamųjų skaičius dar nėra pasikeitęs ir ko kas tik Laurynas Baltrūnas pagrindinis įtariamasis, o kiti padėjėjai.

– Kokius reikalavimus, kokią poziciją jis išreiškė paskutinio susitikimo metu? – Kažkokių ypatingų reikalavimų neišreiškė, o pozicija lieka tokia pati – naudotis jam suteiktomis tiek Konstitucijos, tiek įstatymo suteiktomis teisėmis.

– Ar advokatams, būtent jums, yra sudaromos visos sąlygos ginti įtariamuosius?

– Ikiteisminiame tyrime, kuriame ginu Lauryną Baltrūną iš esmės gynėjų teisės, kurios numatytos Baudžiamojo proceso kodekso yra užtikrinamos, pavyzdžiui, nėra ribojimų susitikti su ginamuoju, dalyvauti ginamojo apklausoje, kada apie tokį procesinį veiksmo atlikimą informuoja ir suderinama kur ir kada tokia apklausa vyks, bet minėtame ikiteisminiame tyrime pareigūnai naudodamiesi savo teisėmis – atlikti bet kokį ikiteisminio tyrimo veiksmą, Lauryną Baltrūną tikrai dažnai aplankė tiek Vilniaus AVPK areštinėje, tiek ne kartą konvojavo iš Lukiškių TI-K į Vilniaus AVPK patalpas, tiek perkeldavo iš Lukiškių TI-K į Vilniaus AVPK areštinę, tačiau kokius tuo metu procesinius veiksmus ikiteisminio tyrimo pareigūnai atlikinėjo su Laurynu Baltrūnų – neaišku? Nes gynėjų nekviesdavo ir net neinformuodavo.

Kiek žinoma, tas pats vykdavo ir su kitais šio ikiteisminio proceso dalyviais, kai pareigūnai atlikinėjo ikiteisminio tyrimo veiksmus nepakviesdami ir neinformuodami gynėjų ir tai patvirtino vienas iš įtariamųjų apklausos pas ikiteisminio tyrimo teisėją, metu.

Žinoma, tokiais atvejais yra ribojamos tiek gynėjo, tiek įtariamojo teisės, nes turbūt, kad vieša paslaptis, jog tokių pareigūnų vizitų ar bendravimo be gynėjų tikslas pasikalbėti “ne protokolui” , o vėliau tie pokalbiai “ne protokolui” panaudojami tiek prieš tuos pačius įtariamuosius, tiek prieš kitus, ypač jei jų ikiteisminiame tyrime yra ne vienas. Manau, kad tokie atvejais pasitaiko daugelyje ikiteisminių tyrimų.

Naujienų portalas tv3.lt apžvelgia svarbiausius A. Kilkaus bylos posūkius.

Spalio 19 diena.

Varėnos r. miške buvo rastas ir A. Kilkaus apgadintas motociklas bei šalmas, tačiau vyro buvimo vieta iki šiol nežinoma. Tą dieną buvo keliama viena iš pirminių versijų – pagrobimas.

Spalio 20 diena.

Tą dieną paaiškėjo daugiau detalių. Mįslingai prapuolusio vilniečio baikerio byloje – netikėti posūkiai. Vyro pagrobimu įtariamas buvęs jo bendražygis – žinomas bakerių klubo vadovas Laurynas Baltrūnas. Jis sulaikytas dviems mėnesiams. Įtariamasis parodymų neduoda, pareigūnai spėja, kad prie vyro dingimo gali būti prikišę nagus ir daugiau asmenų.

Paieškos vyko šalia atokios sodybos, kurioje gyvena ilgametis motoklubo Vorai prezidentas Laurynas Baltrūnas. Būtent jis įtariamas Aivaro pagrobimu. Dingęs vilnietis buvo Baltrūno vadovaujamo baikerių klubo narys. Tiesa, prieš dingdamas jis klubą paliko. Šukuojantieji mišką trijų kilometrų atstumu nuo šios sodybos ieškojo drabužių liekanų, šviežiai supurentos žemės ar įtartinai sukrautų šakų, kurios galėtų slėpti žmogaus kūną.

Įtariamasis Laurynas Baltrūnas yra patyręs avariją ir vaikšto su kojos protezu. Tad teisėsaugininkai neatmeta, kad jis galimai turėjo ir bendrininkų. Beje, teisėsaugai jis jau yra gerai žinomas, jis buvo nuteistas ir už tai, kad dainininką Ruslaną Kirilkiną apmėtė kiaušiniais per pasirodymą Aukštadvaryje.

Spalio 22 diena.

Prabilo baikerio žmona Jurga Bradauskaitė. A.Kilkaus žmona savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino nerimą keliančia žinute.

„Sveiki. Ačiū labai visiems artimiesiems, draugams, pažįstamiems ir kitų baikerių klubų nariams. Šiai dienai paieškos nepratesiamos, stipriai dirba atitinkamos tarnybos- ačiū jiems. Jei reikėtų dar kokios pagalbos, būtinai pranešiu. Ačiū.“, – rašo moteris.

Spalio 25 diena. Buvo pranešta, kad paslaptingai dingusio baikerio pareigūnai Aukštadvario brūzgynuose nebeieškos. Bylą tiriantys prokurorai keičia taktiką. Nors vilties rasti gyvą baikerį mažėja, teisėsauga aiškina, kad nuolat gauna naujos informacijos ir tikrina kiekvieną pranešimą. Paieška perkelta į tolimesnes vietas. Anot prokuratūros, teritorija tarp Aukštadvario kartodromo ir Velnio duobės, pakankamai išžvalgyta, todėl paieškos čia bevaisės.

„Tos paieškos nėra sustabdytos. Negaliu pasakyti, kad šiuo metu nedirbama ir neieškoma konkrečiai pradingusio asmens. Tiesiog aplink tas apylinkes jau ten išžvalgyta, kiek įmanoma, buvo išvalgyta ir tiesiog paieškos persikėlė į kitas vietas“, – pakomentavo prokuroras Ramūnas Šileika.

Lapkričio 19 diena.

Internete – dar vienas A. Kilkaus žmonos pasisakymas. „Mėnesis nežinios, nerimo, nusivylimo, beviltiškumo, bejėgiškumo, skausmo ir n visko. Bet aš niekada nepasiduosiu, tikėsiu ir darysiu viską iki tos paskutinės žvaigždės danguje“, – socialiniame tinkle rašė moteris.

Gruodžio 8 diena.

Baikerio Aivaro Kilkaus paieškos byla perkvalifikuota į žmogžudystės tyrimą, o už grotų laikomas baikerių klubo „Vorai“ prezidentas Laurynas Baltrūnas yra jau ne vienintelis įtariamasis – pareigūnai demaskavo dar vieną galimą bendrininką.

Gruodžio 14 diena.

Vilniaus miesto apylinkės teismas nagrinėjo prokuratūros prašymą pratęsti suėmimo terminą dingusio baikerio Aivaro Kilkaus nužudymu įtariamam vilniečiui Laurynui Baltrūnui ir paskelbė verdiktą – vyras lieka suimtas dar du mėnesius.

„Teismas nusprendė pratęsti suėmimą įtariamajam Laurynui Baltrūnui skirtos kardomosios priemonės suėmimo terminą dviem mėnesiams, įvertinus egzistuojančią pagrįstai didelę riziką, kad įtariamasis gali bėgti, slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro, bei trukdys procesui. (Prokuratūros-BNS) pateiktų duomenų užteko, šiuo metu kaltės klausimas nesprendžiamas“, – po posėdžio žurnalistams sakė teisėja Miglė Suchankienė. Nors prokuratūra prašė suėmimą pratęsti ilgesniam terminui – trims mėnesiams, teismo sprendimas ją tenkina. „Mano prašymas iš esmės yra patenkintas“, – sakė prokuroras Ramūnas Šileika.

Gruodžio 15 diena.

Baikerio Aivaro Kilkaus istorijoje – netikėtas posūkis. Sulaikyta už grotų šiuo metu esančio Lauryno Baltrūno žmona. REKLAMA Tikėtina, kad artimiausiu metu gali būti sulaikyta ir daugiau asmenų. „Aš turiu duomenis, kad Lauryno Baltrūno žmona taip pat buvo sulaikyta policijos pareigūnų šiandien. Kiek man žinoma, sulaikyti atvyko gausios pajėgos, ne vienas pareigūnas“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo L. Baltrūno advokatas S. Jazukonis.

Gruodžio 16 diena.

Įtariamasis prieš daugiau kaip du mėnesius dingusio baikerio Aivaro Kilkaus nužudymu Laurynas Baltrūnas ilgą laiką tylėjo, atsisakė net duoti parodymus, bet jo žmonos sulaikymas privertė prabilti ir jį. Savo advokatui Sauliui Juzukoniui vyras pasakojo, kad kriminalistai jam daro spaudimą. „Mano klientas pasakojo, kad „išgirdo tokius kriminalistų žodžius, kad jie paskelbs žiniasklaidai informaciją esą jis nužudė baikerį, sukapojo į gabalus ir laikė tas dalis šaldymo kameroje“. Bet čia yra mano kliento žodžiai, kuriuos galiu tik perduoti. Pats nedalyvavau ir nieko negirdėjau“, – pasakojo S. Juzukonis.

Gruodžio 19 diena.

Antradienį Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate surengta spaudos konferencija, kurioje pažadėta atskleisti naujausią informaciją apie baikerio A. Kilkaus nužudymo bylos tyrimą. Informaciją pateikė Vilniaus apskrities policijos viršininkas Saulius Gagas. Tiesa, pareigūnas, nors ir žadėta, kažkokių naujų aplinkybių pateikti nenorėjo. Jis tik prasitarė, kad įtariamųjų advokatų viešai reiškiami žodžiai policijos yra vertinama, kaip gynybos taktika.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus