Brexit gali būti sustabdytas, – Donaldas Tuskas

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas padarė sensacingą pareiškimą: “Brexit” klausimu viskas priklauso nuo Londono – ar bus sudaryta sutartis, ar derybos baigsis be susitarimo, ar bus nuspręsta nutraukti “Brexit”. Visais trimis atvejais ES vadovausis visų savo narių interesais.

Kalbėdamas Europos Parlamento posėdyje Strasbūre, Tuskas pareiškė:

“Mūsų laukia sunkiausias patvarumo testas. Jei mums nepavyks, derybos pasibaigs mūsų pralaimėjimu. Mes esame įsipareigoję išlaikyti vienybę, nesvarbu, kokia kryptimi nueis derybos. Europos Sąjunga sugebės atsakyti į bet kokį įvykių scenarijų, jei išsaugos vienybę. Faktiškai, dabar viskas priklauso nuo Londono — ar mes pasirašysime palankią sutartį arba nepasirašysime jokios sutarties arba, apskritai, Brexit neįvyks. Bet kuriuo atveju mes ginsime bendrus mūsų organizacijos narių interesus”.

Teisiniu požiūriu, Britanija iš tiesų gali vienašališkai panaikinti savo ketinimą taikyti Lisabonos sutarties 50 straipsnį arba pateikti prašymą pratęsti pasitraukimo iš ES terminą, ir tik tuo atveju, jei ji nesiims šių veiksmų ir nesugebės susitarti su ES dėl prekybos bendradarbiavimo sąlygų, 2019 metų kovo 29 dieną šalis turės palikti bloką, sustabdžius visus įsipareigojimus ir praradus visas anksčiau galiojusias privilegijas.

Pasak politologų, tikimybė, kad Britanija panaikins savo prašymą pasitraukti iš Europos Sąjungos ir tuo pačiu nutrauks Brexit, yra labai maža, nes tiek valdančioji partija, tiek opozicija pareiškė, kad gerbia 2016 m. birželio 23 dienos britų valios pareiškimą. Kita vertus, šių metų gruodžio mėnesį Parlamente vyks debatai dėl galimybės surengti antrą referendumą dėl vyriausybės ir Europos Sąjungos derybų rezultatų, ir tai gali pakeisti “Brexit” rezultatą.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus