Britai vis labiau abejoja T. Mei „Brexit“ strategija

Britai vis labiau praranda pasitikėjimą ministrės pirmininkės Teresos Mei (Theresa May) „Brexit“ strategija. ORB instituto atlikta apklausa rodo, kad 61 proc. respondentų nepritaria premjerės veiksmams išvedant šalį iš Europos Sąjungos (ES) praneša agentūra „Reuters“.

Apklausa, kurioje dalyvavo 2 000 piliečių, atlikta rugpjūčio pradžioje. Lyginant su dviejų ankstesnių mėnesių apklausomis, akivaizdu, kaip smarkiai tirpsta parama vyriausybės vadovei. Liepą jos derybų strategija buvo nepatenkinti 56 proc. apklaustųjų, birželį – 46 proc.

T. Mei birželio 8-ąją sukvietė britus prie balsadėžių, tikėdamasi stipresnio mandato „Brexit“ deryboms su ES. Tačiau per pirmalaikius rinkimus konservatoriai prarado turėtą absoliučią daugumą žemuosiuose parlamento rūmuose ir dabar yra reikalingi Šiaurės Airijos partijos DUP paramos.

ORB vertinimu, nesėkmė rinkimuose sudavė lemiamą smūgį pasitikėjimui ministre pirmininke. Tik 35 proc. respondentų dabar tikisi, kad T. Mei „Brexit“ derybose išsiderės Didžiajai Britanijai tai, kas geriausia.

Pokalbiai dėl skyrybų tarp Londono ir Briuselio prasidėjo labai sunkiai: iki šiol neišspręsti ginčytini punktai, be kita ko, yra abipusiai finansiniai įsipareigojimai bei milijonų britų ir ES piliečių statusas.

Tik tuomet, kai bus išsiaiškintos šios temos, bus deramasi dėl prekybos santykių po „Brexit“. Ši tema turi ypatingą reikšmę Jungtinei Karalystei, nes šalis po planuojamo išstojimo iš ES nori palikti ir vidaus rinką bei Muitų Sąjungą.

Pasak britų „Times“, T. Mei atmeta sklandantį kompromisinį pasiūlymą dėl 40 mlrd. eurų išmokos ES. Ši suma smarkiai viršija tai, ką ji svarstytų ar apie ką buvo kalbama, leidinys citavo neįvardytą šaltinį iš premjerės aplinkos.

 

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus