Britų policija mano identifikavusi „Novičiok“ atakos įtariamuosius

Didžiosios Britanijos policija mano identifikavusi įtariamuosius, kurie panaudojo nervus paralyžiuojančią medžiagą „Novičiok“ prieš buvusį rusų dvigubą agentą ir jo dukrą Anglijos Solsberio mieste, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Press Association“.

„Tyrėjai mano, kad iš saugumo kamerų (medžiagos) identifikavo įtariamus „Novičiok“ atakos kaltininkus, ir sutikrino šią informaciją su įrašais apie žmones, maždaug tuo metu atvykusius į šalį“, – naujienų agentūrai sakė šaltinis.

Tyrėjai įsitikinę, kad įtariamieji yra rusai, pridūrė šaltinis.

Skotland Jardas atsisakė naujienų agentūrai AFP pakomentuoti šį pranešimą.

Buvęs Rusijos karinės žvalgybos pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo duktė Julija kovo 4-ąją buvo rasti susmukę Anglijos pietiniame Solsberio mieste. Britų ekspertai nustatė, kad jie buvo paveikti „Novičiok“.

Po daug savaičių trukusio gydymo Skripaliai atsigavo ir buvo išrašyti iš ligoninės.

Didžioji Britanija dėl Skripalių apnuodijimo apkaltino Rusiją.

S. Skripalis buvo kalinamas už Rusijos agentų išdavimą britų saugumo tarnybai MI6, o 2010 metais per apsikeitimą šnipais išvyko į Angliją.

Rusija griežtai neigia, kad yra kaip nors susijusi su ataka prieš Skripalius. Dėl šio incidento kilus dideliam diplomatiniam ginčui Britanija ir jos sąjungininkės išsiuntė dešimtis rusų diplomatų, o Maskva atsakė analogiškomis priemonėmis.

Birželio 30-ąją netoli Solsberio esančiame Eimsberio miestelyje blogai pasijutus 45 metų Charlie Rowley (Čarliui Rouliui) ir jo 44 metų partnerei Dawn Sturgess (Don Sterdžes) buvo nustatyta, kad juos taip pat paveikė „Novičiok“.

Policija kol kas nenustatė, ar ši medžiaga yra iš tos pačios partijos, kaip ir panaudotoji prieš Skripalius.

Liepos 8-ąją D. Sturgess mirė. Tuo tarpu Ch. Rowley atgavo sąmonę, jo būklė dabar stabili.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus