D.Montvydas Eurovizijos finale užėmė 9 vietą

Eurovizijos dainų konkurso finale Švedijos sostinėje Stokholme sekmadienio naktį Lietuvos atlikėjas Donny Montell (Donatas Montvydas) užėmė 9 vietą.

D.Montvydas, pasirodęs su daina „I’ve Been Waiting For This Night“, šįkart buvo įvertintas geriau, nei 2012-aisiais, kuomet konkurso finale dainavo Azerbaidžano sostinės Baku scenoje ir užėmė 14-ąją vietą.

Siekiant išlaikyti intrigą konkurse, šiemet pirmąkart iš pradžių buvo skelbiami tik finale dalyvavusių 26 valstybių nacionalinių komisijų balai, o antruoju etapu – ir žiūrovų balsavimo rezultatai.

Konkurse triumfavo Ukrainos atlikėja Susana Jamaladinova su daina „1944“, po žiūrovų balsų paskelbimo aplenkusi žiuri geriausiai įvertintą Australiją.

Lietuvai visų finale dalyvavusių valstybių žiūrovai skyrė 96 balus ir D.Montvydo daina pateko į geriausiai žiūrovų įvertintų pasirodymų dešimtuką.

Iš nacionalinių žiuri Lietuva iš viso gavo 104 balus. Eurovizijos nugalėtojos Ukrainos žiuri Lietuvą įvertino geriausiai, skyrusi maksimalų 12 balų įvertinimą, kaimyninė Baltarusija skyrė 10 balų. Šveicarija ir Australija davė po 7 balus, 6 balus skyrė Suomija, po 5 – Estija, Azerbaidžanas, Gruzija ir Danija. Moldovos ir Jungtinės Karalystės žiuri Lietuvai skyrė po 4 balus, Čekija ir Vengrija – po 3, Lenkija, Norvegija ir Švedija – po 2, Izraelio, Vokietijos ir Bulgarijos vertintojai skyrė po 1 balą.

Konkurso finale šeštadienį iš viso varžėsi 26 atlikėjai, D.Montvydas pasirodė šešioliktas. Atlikėjų eiliškumą sudarė prodiuseriai, atsižvelgdami į dainų pobūdį.

Lažybų kontoros lietuviui prieš finalą neprognozavo didelės sėkmės: „TopSport“ lietuviui buvo numačiusi 18-26 vietas, o „TonyBet“ – 16-18 vietas. „Unibet“ lažybininkai manė, kad Lietuva užims 24 vietą, „OlyBet“ – 18-20 vietas. Pastaroji lažybų bendrovė, kaip ir antrojo pusfinalio metu, siūlė lažintis, ar D.Montvydas darydamas salto pargrius.

Lietuva Eurovizijoje dalyvavo jau 17-ąjį kartą. D.Montvydas, prisistatantis Donny Montell scenos vardu, 2012 metais jau atstovavo Lietuvai Eurovizijoje, vykusioje Azerbaidžano sostinėje Baku. Tuomet jis pateko į finalą ir užėmė 14 vietą.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus