Dantų balinimas natūraliomis priemonėmis

Balti dantys suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, tad nieko keisto, kad dažnai pasvarstoma apie įvairias dantų balinimo galimybes, kurių šiuo metu tikrai nestinga. Deja, dantų balinimas odontologo kabinete ne visada yra įperkamas, tad galima išbandyti ir natūralias dantų balinimo priemones, kurios taip pat gali padėti pasiekti trokštamą rezultatą. Taigi, kurios jų yra pačios veiksmingiausios?

Maistinė soda

Ko gero, soda yra pati populiariausia dantų balinimo priemonė, kuri naudojama jau nuo labai senų laikų. Nors ši priemonė iš tiesų efektyviai balina dantis, tačiau balinimas soda gali sukelti ir nepageidaujamą šalutinį poveikį. Jei maistinė soda dantų balinimui naudojama reguliariai, ji gali susilpninti emalį, todėl dantys taps trapesni. Be to, balinant dantis soda dantų jautrumas yra tiesiog neišvengiamas. Jei jūsų dantys yra sveiki ir pakankamai tvirti, maistinę sodą balinimui naudokite ne dažniau nei kartą per savaitę.

Kokosų aliejus

Paskutiniu metu vis labiau populiarėja dantų balinimas kokosų aliejumi, ir išbandžiusieji teigia, kad ši priemonė yra viena veiksmingiausių. Gera žinia yra tai, kad kokosų aliejus nekenkia dantims ir dantenoms, veikiau priešingai – padeda palaikyti sveiką burnos gleivinę. Norintys pradėti dantų balinimą kokosų aliejumi turėtų žinoti, kad prireiks tikrai nemažai kantrybės, kol pasieksite norimą rezultatą – kokosų aliejumi burną reikės skalauti bent po 10-20 minučių kasdien, ir šią procedūrą reikės kartoti bent dvi savaites. Vis dėlto, pasistengti tikrai verta, nes rezultatas pranoks jūsų lūkesčius.

Aktyvinta anglis

Tai – dar vienas plačiai žinomų dantų balinimo būdų, kuris taip pat gali padėti šiek tiek pašviesinti dantis. Aktyvintą anglį sutrinkite į miltelius, ir jais šveiskite dantis, arba įmaišykite miltelių į dantų pastą. Greito rezultato tikėtis nereikėtų – jei aktyvintą anglį naudosite reguliariai, rezultatą galėsite pasiekti po maždaug dviejų mėnesių. Dantų balinimą aktyvinta anglimi rekomenduojama kartoti ne dažniau nei kartą per savaitę.

Bananų žievė

Dantų balinimas bananų žieve yra kiek neįprastas, tačiau tikrai veiksmingas. Suvalgę bananą neišmeskite jo žievės – vidine jos dalimi patrinkite dantis, nusišypsokite, parodydami dantis, ir šypseną pasistenkite išlaikyti bent kelias minutes. Išbandę tokį dantų balinimo būdą teigia, kad rezultatus pastebėjo vos po kelių procedūros pakartojimų.

Himalajų druska

Ši priemonė ne tik padeda balinti dantis, bet taip pat ir gydo parodontozę, bei užkerta kelią jos atsiradimui. Išsivalę dantis dantų pasta, kelias minutes palaikykite burnoje kelis stambesnius Himalajų druskos gabalėlius, vėliau burną išskalaukite.

Citrina

Dantų balinimas citrina yra žinomas nuo senų laikų. Toks dantų balinimo būdas padeda ne tik pašviesinti dantis, bet taip pat efektyviai naikina dantų dėmes. Tereikia citrinos griežinėliu patrinti dantis, o vėliau kruopščiai išskalauti burną vandeniu. Taip pat citrinos sulčių galima išspausti į dantų pastą ir išsivalyti dantis. Jei tarpdančiuose atsirado apnašų, pagelbės citrinos sultys, užlašintos ant duonos plutelės. Nors citrina dantis balina tikrai efektyviai, tačiau tokį balinimo būdą patartina rinktis ne dažniau nei kartą per savaitę – tai padės išvengti dantų jautrumo.

Arbatmedžio aliejus

Ši priemonė naudojama įvairiais tikslais, ir taip pat gali padėti efektyviai balinti dantis. Palanku tai, kad arbatmedžio aliejus visiškai nekenkia dantų emaliui ir dantenoms, tad toks balinimo būdas gali būti naudojamas reguliariai. Arbatmedžio aliejus veikia kaip natūralus antiseptikas, neleidžiantis atsirasti kenksmingoms bakterijoms, tad nauda bus dviguba. Ką reikia daryti? Pirmiausia išsivalykite dantis pasta, užtepkite ant dantų kelis lašus arbatmedžio aliejaus, ir kruopščiai išskalaukite burną.

Braškės

Ir skanu, ir naudinga! Sutrinkite šviežias braškes į tyre, kuria išsivalykite dantis. Po to išsivalykite dantis dantų pasta ir praskalaukite šiltu vandeniu. Tokią procedūrą geriausia atlikti braškių sezono metu – šiuo laikotarpiu braškėse esančių naudingų medžiagų kiekis yra didžiausias.
Balinti dantis taip pat padės obuoliai, salierai, morkos ir brokoliai. Valgant šiuos produktus yra išvalomos sunkiai prieinamos vietos, todėl užkertamas kelias dantų apnašų kaupimuisi. Tai padeda palaikyti natūralų dantų baltumą, o tuomet, jei norėsite greitesnio ir efektyvesnio rezultato, kreipkitės į odontologą, kuris galės pakirti dantų balinimą lazeriu ar specialiomis kapomis.

šaltinis www.patarimupasaulis.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus