Darydamas žmonėms ką gera, nelauk atsidėkojimo: 8 auksinės bendravimo taisyklės

Visas mūsų gyvenimas yra bendravimas, ir tai puiku. Draugiškumas, pagarba, meilė artimųjų ir aplinkinių žmonių, ne tik padeda sunkiais gyvenimo atvejais, bet ir yra sėkmės ir laimės atributas.

Tačiau siekiant palaikyti gerus santykius su aplinkiniais, būtina laikytis tam tikrų bendravimo taisyklių. Apsvarstykime 8 auksinės bendravimo taisykles.

Nekaupkite nuoskaudų, – tai brangiai kainoja.
Būtina išmokti atleisti. To reikia ne kam kitam, bet jums pačiam. Visiškai nebūtina ir toliau bendrauti su skriaudėju.

Nepykite ant vaikų, kad jie jus nesupranta.
Kad suprastum, reikia nugyventi tokį patį gyvenimą. Tarp jūsų didelė laiko distancija. Taip buvo ir taip bus. Tėvų ir vaikų problema – tai amžina problema.

Darydamas žmonėms ką gera, nelauk atsidėkojimo.
Nelaukite, kad aplinkiniai jus mylėtų ar gerbtų. Išmokite mėgautis tuo, kad jūs duodate ir darote žmonėms gero iš širdies, bet ne per prievartą.

„Palaimintas tas, kas nieko nelaukia, todėl, kad jis niekada nenusivils“ (A. Popas).

Nekritikuok!
„Kritika nenaudinga, todėl, kad ji priverčia žmogų gintis ir, kaip taisyklė, žmogus stengiasi apginti save. Kritika pavojinga, todėl, kad užgauna žmogaus savimeilę ir iššaukia nuoskaudą“ (D. Karnegis).

Nesiginčykite.
Vis tiek niekam nieko neįrodysite. Visi pasilieka prie savo nuomonės. Vis tiek kitas jus nelabai supras, nes jo kita gyvenimo patirtis. „Pasaulyje yra tik vienintelis būdas, kaip nugalėti ginčą – tai jo išvengti“ (D. Karnegis).

Nebrukite savo praeities kitiems, jei apie tai jus neprašo.
Bet koks brukamas veiksmas, netgi meilė – tai agresija.

Vertindami kito žmogaus elgesį, stenkitės atsižvelgti į situaciją ir aplinkybę.
Mūsų teigiamas „Aš“ yra daugiausia dėl to, kad mes galime sau atleisti netinkamą elgesį, remdamiesi nepalankia situacija ir aplinkybe, tačiau neatleidžiame kitam, susikurdami jo portretą, remdamiesi konkrečia situacija bei aplinkybe.

Nereikalaukite ir nelaukite iš kitų panašumo į jus.
Yra skirtingų žmonių „tipų“, skirtingų savimonės ir sąmoningumo lygių. Šių tipų skirtumai tarp žmonių yra labai panašūs į skirtingų gyvūnų rūšis (beždžionė, dramblys, skruzdėlė ir kt.). Bet net to pačio žmonių tipo tarpe yra ir individualių skirtumų. Todėl neverta stebėtis dėl minčių, veiksmų, motyvų ir vertybių skirtumo. Stenkitės priimti žmones tokiais, kokie jie yra.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus