Dėl kūdikį mirtinai sukandžiojusio šuns nuteistas tėvas

Vilnius, kovo 27 d. (BNS). Šilutės teismas antradienį kaltu dėl kūdikį mirtinai sukandžiojusio šuns pripažino tėvą ir skyrė jam lygtinę bausmę.

Šilutės gyventojas 47 metų Aleksandras Gumuliakovas pripažintas kaltu, jog pažeisdamas saugumo taisykles dėl neatsargumo atėmė savo sūnaus gyvybę.

A. Gumuliakovui skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams, BNS pranešė teismo atstovai.

Nuteistasis įpareigotas dirbti arba registruotis Darbo biržoje, taip pat nelaikyti šunų.

Tėvas buvo dobermanų veislės šuns šeimininkas.

Nelaimė įvyko pernai kovo 22 dieną Šilutėje, Tilžės gatvėje esančio nuosavo namo kieme. Iš voljero pabėgęs dobermanų veislės šuo iš vežimėlio pagriebė miegojusį vieno mėnesio kūdikį, jį apkandžiojo, nešiojo po kiemą bei su juo išbėgo į gatvę.

Tilžės gatvėje patruliavę ir pro šalį važiavę pareigūnai pastebėjo bėgantį šunį, kažką nešantį nasruose. Sustoję ir pamatę šuns nasruose kūdikį, pareigūnai prieš šunį panaudojo elektros impulsinį prietaisą „Tasser“. Kūdikį pareigūnai vežė į ligoninę, tačiau nuo patirtų sužalojimų berniukui ligoninėje konstatuota mirtis.

Kūdikio tėvui nustatytas 2,36 promilės girtumas, motina buvo blaivi.

Nukentėjusiaisiais šioje byloje yra pripažinti šeimos nariai – mirusio kūdikio motina bei jos nepilnamečiai vaikai.

Kaip teisme teigė šioje byloje kaltinimą palaikantis prokuroras, vyras šunį laikė jo sveikatą ir gerovę neatitinkančiomis sąlygomis – šuo buvo neprižiūrimas, nepakankamai šeriamas, žaizdotas, tapo baikštus. Be kita ko, jis buvo laikomas nesaugiame, t.y., skylėtame, spygliuotomis vielomis apraizgytame voljere. Tokiu būdu kaltinamasis pažeidė teisės aktais reglamentuotas gyvūnų laikymo taisykles ir tai nulėmė minėtą kūdikio mirtimi pasibaigusį įvykį.

Vyras savo kaltę pripažino, nors mano, kad šunį jis prižiūrėjo tinkamai.

Šunį paėmė Klaipėdos regiono gyvūnų globos namų „Nuaras“ darbuotojai. Jų teigimu, pas juos įkurdintas šuo atsigavo.

Autorė: Ingrida Steniulienė

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus