Dėmesio, saugokite vaikus: internete plinta itin šiurpus iššūkis

Prieš penkerius metus socialiniuose tinkluose pradėjęs sklisti iššūkis „thinspiration“ greitai buvo užblokuotas. Šiurpą keliančio „žaidimo“ tikslas buvo savo paskyrose demonstruoti kuo lieknesnį kūną, išsikišusius kaulus, o daugiausia populiarumo sulaukdavo tos merginos ar vaikinai, kurių KMI siekė gyvybei pavojingą ribą. Ir nors tuo metu pavyko išvengti aukų, skelbiama, kad „žaidimas“ grįžo.

Naujienų portalas „The Sun“ praneša, kad socialiniame tinkle „Twitter“ įkurta nauja paskyra, kurioje netrūksta šokiruojančiai lieknų merginų nuotraukų. Skelbiama, kad čia publikuojamos net kelios anoreksija ir bulimija sergančių mergaičių nuotraukos, o jų pavyzdžiai jau „įkvėpė“ šimtus puslapio gerbėjų.

Svarbiausia, gyvybei realią grėsmę keliantis „žaidimas“ jau smarkiai išplito. Anglijos universiteto psichologė Catherine Talbot teigia, kad „Instagram“ rado net 140 tūkst. su žyme „thinspiration“ siejamų nuotraukų. Daugelį puslapių pavyko užblokuoti, tačiau ekspertų teigimu situacija vis dar gąsdinanti.

Būtent todėl tėvai skatinami dar griežčiau stebėti, ką jų vaikai veikia internete, kokiuose puslapiuose lankosi.

Kaip teigė C. Talbot, „žaidimas“ jau smarkiai išplitęs, todėl pravartu stebėti savo vaikų elgesį, pakitusią nuotaiką. Pastebėjus pokyčius, tučtuojau kreipkitės į specialistus. Taip pat svarbu pabrėžti, kad šis iššūkis žalą daro ne tik merginoms, bet ir vaikinams.

Nors skaičius sergančiųjų anoreksija ir bulimija mažesnis, tačiau jų ligos pasekmės būna skaudesnės, nes šeimos nariai jų ligų net nesieja su šiomis ligomis.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus