ES atstovai mano, kad T. Mei pasiūlymas JK gyvenantiems ES piliečiams – nuviliantis

Europos Sąjungos (ES) atstovai Jungtinės Karalystės (JK) premjerės Teresos Mei (Theresa May) pasiūlymą po „Brexit“ ES šalių piliečiams suteikti „nuolatinių gyventojų statusą“ apibūdino kaip „toli gražu ne tai, kam piliečiai turi teisę“, praneša BBC.

Vyriausiasis Europos Parlamento (EP) „Brexit“ derybininkas Gi Verhofstatas (Guy Verhofstadt) ir keturių pagrindinių parlamento partijų lyderiai T. Mei pasiūlymą pavadino nuviliančiu.

JK gyvenantiems europiečiams siūloma mažiau teisių nei jų žadama ES šalyse gyvenantiems britams, jie teigė laikraščiams išsiųstame bendrame laiške.

T. Mei yra sakiusi, kad maždaug 3 mln. ES piliečių bus leista pasilikti JK.

Migrantams iš ES šalių, kurie Didžiojoje Britanijoje išgyveno penkerius metus ir ilgiau, bus suteikta teisė į sveikatos apsaugą, švietimą ir kitas socialines garantijas.

Tačiau britų premjerės pasiūlymai priklausys nuo to, ar ES valstybės narės tokias pačias teises garantuos ir Didžiosios Britanijos piliečiams.

Bendrą laišką pasirašiusių keturių lyderių atstovaujamos politinės grupės sudaro du trečdalius visų EP narių.

Laiške pažymima, kad jo autoriai turi galią atmesti bet kokį „Brexit“ susitarimą prieš jam įsigaliojant, nes pasitraukimo iš Bendrijos sandorį turi patvirtinti Europos Parlamentas.

Partijų lyderiai teigė nepatvirtinsią nieko, kas panaikintų ES piliečių jau turimas teises.

 

 

ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus