ES parlamento vadovas nepatenkintas britų „Brexit“ pasiūlymu

Europos Parlamento vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Guy Verhofstadtas (Gi Verhofstatas) perspėja, kad naujausias Londono pasiūlymas dėl ES piliečių teisių Britanijoje po pastarosios pasitraukimo iš Bendrijos vis dar apgailėtinai neatitinka ES poreikių.

Laiške vyriausiajam Jungtinės Karalystės derybininkui Davidui Davisui (Deividui Deivisui) G. Verhofstadtas rašo, jog „pagal jūsų pasiūlymus, ES piliečiai tikrai pastebės savo padėties pablogėjimą dėl „Brexit“, nors turėtų būti siekiama, kad piliečiai „nepastebėtų jokio skirtumo“.

Laiške, su kuriuo naujienų agentūra „The Associated Press“ susipažino antradienį, G.Verhofstadtas atkreipia dėmesį į tai, jog piliečiams vis tiek teks registruotis kiekvienam individuliai, o ne visai šeimai, ir tai pareikalaus per didelių išlaidų ir padidins deportacijų riziką.

Pasak G.Verhofstadto, reikėtų, kad iškilus bet kokioms problemoms dėl ES piliečių registravimo, britų pareigūnai privalėtų pagrįsti savo sprendimą, o ES piliečiams netektų įrodinėti savo teisių.

Bet kokiam Britanijos ir likusių 27 ES valstybių „Brexit“ susitarimui turės pritarti Europos Parlamentas, todėl visos šalys turi rasit bendrą poziciją visais klausimais.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus