ES teismas atmetė „Hamas“ skundą dėl įtraukimo į teroro organizacijų sąrašą

Aukštos instancijos ES teismas penktadienį atmetė „Hamas“ skundą, kuriuo šis palestiniečių islamistų judėjimas užginčijo bloko spendimą įtraukti jį į teroristinių organizacijų sąrašą.

ES Bendrasis Teismas atmetė nuo 2007-ųjų Gazos Ruožą kontroliuojančios grupuotės prašymą panaikinti Bendrijoje turimo turto įšaldymą, kuris buvo paskelbtas po 2001-ųjų rugsėjo 11-osios atakų Jungtinėse Valstijose.

Liuksemburge įsikūrusio teismo nutartis yra vėliausias reikšmingas įvykis užsitęsusioje teisinėje kovoje tarp ES ir islamistų judėjimo, kuris priešinosi sankcijoms nuo pat jų paskelbimo.

„Šiandien paskelbta nutartimi… Bendrasis Teismas atmetė „Hamas“ apeliacinį skundą dėl teisės aktų, kuriuos Taryba priėmė 2010–2014 ir 2017 metais“, – pažymėjo antrasis pagal rangą Bendrijos teismas.

2017 metų liepą Europos Teisingumo Teismas (ETT) panaikino ankstesnę Bendrojo Teismo nutartį, kad „Hamas“ turi būti išbrauktas iš teroro organizacijų sąrašo, kadangi ES priėmė savo sprendimą vadovaudamasi žiniasklaidoje ir internete rasta informacija.

ETT – bloko aukščiausios instancijos teismas – nutarė, kad Bendrasis Teismas neteisingai interpretavo įstatymus ir turėtų iš naujo nagrinėti bylą.

Penktadienį skelbdamas savo sprendimą Bendrasis Teismas patikslino, kad ES turi teisę laikyti „Hamas“ teroristine organizacija, remdamasi Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministro priimtu sprendimu.

„Nepaisydamas „Hamas“ pareiškimų, Bendrasis Teismas pažymi, kad valdžios išlaikymas po rinkimų, organizacijos politinis pobūdis ar jos veikla vyriausybėje nėra pagrindas vengti taikyti taisykles“, – konstatavo teisėjai.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus