Gaisras Londone Išprovokavo Demonstracijas

Londone penktadienį kilo stichiškos protesto demonstracijos, kurių dalyviai išreiškė nepasitenkinimą valdžios veiksmais ir reikalavo paaiškinti gaisro daugiaaukščiame gyvenamajame name Londone priežastis, informuoja BBC.

Kelios dešimtys žmonių penktadienį trumpam įsiveržė į Kensingtono savivaldybę, reikalaudami nedelsiant suteikti pagalbą nukentėjusiesiems nuo gaisro, viešai paskelbti visą aukų sąrašą, pradėti kitų panašaus tipo pastatų saugumo inspekciją. Minios protestuotojų susirinko ir prie visuomeninio centro, kuriame Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Teresa Mei (Theresa May) susitiko su nuo gaisro nukentėjusiais žmonėmis. Demonstracijos vyko ir prie šalies premjerės rezidencijos.

Keli šimtai žmonių taip pat sustojo prie pagrindinio BBC pastato Londono centre su plakatais „Teisingumo „Grenfell“ bokštui“, tylos minute pagerbė žuvusiuosius ir pajudėjo toliau.

T. Mei nurodė skirti 5 mln. svarų sterlingų, už kuriuos būtų nupirkta drabužių, maisto prekių ir pirmos būtinybės daiktų nukentėjusiesiems.

Naujausiais duomenimis, per gaisrą daugiaaukščiame gyvenamajame name Vakarų Londone žuvo mažiausiai 30 žmonių, tačiau manoma, kad šis skaičius dar augs, nes apie 70 žmonių yra laikomi dingusiais be žinios.

Pasak policijos, kol kas nėra pagrindo manyti, kad tai buvo tyčinis padegimas.

 

 

 

http://ELTA.LT

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus