Gazuotų gėrimų žala

Žiniasklaidoje galima pamatyti daug informacijos apie alkoholio žalą. Nepamirštama paminėti ir saldžiųjų gazuotų gėrimų, pavyzdžiui, „Coca-Cola“. Kalbama, kad ji gali sukelti nutukimą. Tačiau nutylima, kad gazuoto gėrimo stiklinė gali padaryti organizmui didesnę žalą nei stipraus alkoholinio gėrimo taurelė.

Dauguma galvoja, kad gėrimas „Coca-Cola“ yra žalingas dėl didžiulio jame esančio cukraus kiekio. Iš dalies jie yra teisūs. Dėl šio gėrimo didėja cukraus kiekis kraujyje ir kyla spaudimas. Visas saldžiame nuode esantis cukrus pavirsta į riebalinį sluoksnį.

Iš tiesų, viena iš svarbesnių cukrinio diabeto, dantų ėduonies ir antsvorio atsiradimo priežasčių yra gazuotų gėrimų vartojimas. Tačiau pasirodo, kad tai yra tik maža visų pasekmių dalis.

Gėrimo „Coca-cola“ sudėtyje yra fosforo rūgšties, ji skrandyje suriša tokius svarbius elementus kaip kalcis, magnis ir cinkas. Vos po valandos jie pašalinami iš organizmo. O mes ir taip jų gauname nepakankamai… Mūsų kaulai tampa trapūs ir sulėtėja medžiagų apykaita. Tai ypač pavojinga vaikams ir pagyvenusiems žmonėms, nes jų kaulai ir taip labai gležni.
Tokį pat efektą sukelią visi energiniai gėrimai ir sultys su konservantais, nes jų sudėtyje taip pat yra daug cukraus.

Pasidalink šia informacija su draugais, juk daugelis jų geria gazuotus gėrimus patys ir duoda jų savo vaikams!

šaltinis www.vmarkus.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus