Gėlynas be rūpesčių: kokie augalai nebijo saulės ir sausros?

Ne visos gėlės mėgsta saulę, kai kurios tik gavusios saulės spindulių nuleipsta, pavyzdžiui, hortenzija, o kitos apskritai pražysta tik naktį. Tačiau jeigu jūsų gėlynas yra tokioje vietoje, kur saulės su kaupu, galite auginti tokias gėles, kurios saulėje atsiskleis visu grožiu.

Barzdotieji vilkdalgiai. Tai įvairaus aukščio, įvairių spalvų dailios gėlės, kurios pakęs saulę ir sausrą.
Aukštaūgiai barzdotieji vilkdalgiai yra reiklesni priežiūrai, laistymui ir tręšimui, o štai vadinamieji miniatiūriniai augs kone be priežiūros.

Gubojos. Puošnūs smulkiažiedžių gubojų debesys tikras atradimas jūsų gėlyne, galintis tapti ir akcentu, ir antraeiliais, tačiau ne ką mažiau svarbiais aktoriais. Vargana dirva šiai gėlei ne bėda, kadangi šaknys nukeliauja gana giliai, tačiau būtent dėl šios priežasties gubojos nemėgsta persodinimo.

Dekoratyviniai česnakai. Tiesa, šie mėgsta laistymą, tačiau tik vasaros pradžioje. Didžiulės ir spalvingos galvos atrodo labai elegantiškai ir dailiai, todėl tikrai papuoš jūsų gėlyną.

Dekoratyviniai varpiniai augalai (miskantai, soruolės, viksvos, eraičinai, šluotsmilgės ir pan.). Šiugždantys, šnarantys ir suteikiantys gėlynui lengvumo, gaivumo, be to, puikiai atrodantys visais metų laikais. Prižiūrėti juos lengva, todėl drąsiai įtraukite į sąrašą.

Katilėliai. Įvairių veislių ir spalvų (nuo mėlynos iki rožinės), jie traukia akis savo lengvumu ir paslaptingumu. Be to, jie mėgsta saulėtas vietas, todėl džiugins savo grožiu visą vasarą.

Vilkpupė. Šis augalas – iš sukulentinių augalų genties, todėl pasižymi savybe kaupti vandenį savo storuose lapuose. Puikiai augs saulėtose vietose, sausoje, nederlingoje dirvoje, papuoš gėlyną savo dailiais, puošniais ir išskirtiniais žiedais.

Zundos. Jos idealiai dera su katilėliais, varpiniais dekoratyviniais augalais, kadangi šie pabrėžia jų išskirtinumą. Nemėgsta persodinimo, kadangi jų šaknys keliauja labai giliai, todėl verta žinoti, kad kai kurios rūšys dauginasi savaime.

Šalavijai. Jie į gėlyną įneš visų mėlynų, rausvų ir baltų atspalvių. Tai ilgaamžės gėlės, kurios puikiai auga, jas nesunku prižiūrėti ir dauginti. O ir atrodo jos tikrai labai gražiai, kai kurie netgi pasižymi vaistinėmis savybėmis.

Ežiuolė. Dar vienas madingas augalas, kuriam sunku atsispirti. Ežiuolė pasižymi tuo, kad turi gydomųjų savybių, o šiuolaikinės veislės itin spalvingos ir netradicinės. Kuo vargingesnė žemė, tuo ežiuolė žydės gražiau ir ilgiau.

šaltinis www.15min.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus