Ginekologės perpėjimas moterims: jūs privalote tai žinoti!

27-erių metų darbo patirtį turinti ginekologė Narendra Pisal sako, kad nėra neišsprendžiamų ginekologinių problemų – yra tik uždelstas kreipimasis į medikus.

Ji įsitikinusi, kad moterys privalo kreiptis į medikus vos pajutus pirmuosius pokyčius, skausmus, nepatogumą.

Medikė išskyrė pagrindinius dalykus, kuriuos privalo žinoti kiekviena moteris, kuriai rūpi jos sveikata ir būklė.

1. Nekentėkite dėl šlapimo nelaikymo. Dauguma moterų galvoja, kad tai gali būti normalu, ypač po gimdymo, tačiau medikė įsitikinusi, kad tai nėra normalu, todėl tik pajutus nevalingą šlapinimąsi, kurio negalite sulaikyti, privalote kreiptis į šeimos gydytoją arba ginekologą.

2. Nenaudokite visų įmanomų higieninių priemonių. Ginekologė įsitikinusi, kad naudoti paketus, tamponus ar kitas higienines priemones kone kiekvieną dieną ar tik dėl įpročio, yra nenormalu. Jei jus vargina gausios išskyros, būtinai kreipkitės į medikus.

3. Rūpinkitės savo svoriu. Yra moterų, kurios nežino, kad antsvoris didina gimdos gleivinės vėžio riziką, didina menstruacijų problemas, gali sukelti net nevaisingumą.

4. Atkreipkite dėmesį į skausmus. Jei lytinių santykių metu jaučiate skausmą, o vėliau prasideda net kraujavimas, nelaukite ir būtinai kreipkitės į medikus.

Medikė pripažįsta, kad kartais pacientėms būna sunku kalbėtis tam tikromis intymiomis temomis, tačiau tai privalu daryti, nes problemos gali slėpti labai rimtas ir sunkiai gydomas ginekologines ligas.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus