Išaiškino, kaip apgaudinėjamos mamos Lietuvoje

Įvairaus plauko sukčių mūsų rajone vis daugėja. Daugėja žmonių, norinčių apgaulės būdu pasipelnyti iš patiklių kraštiečių. Vos prieš keletą dienų susibūrusios apgautos mamos padėjo išaiškinti sukčių porą, kuri išviliodavo pinigus ir žadėdavo perduoti prekę, tačiau pirkėjai prekės taip ir negaudavo.

Visam šiam purvinam reikalui iškilus į viešumą, sukčiai dar ir ėmė grasinti apgautoms mamytėms susidoroti: siūlė susitikti ir pasikalbėti, ragino prikąsti liežuvi, esą jei daug šnekės, gali baigtis liūdnai.Tačiau drąsios mamos nepabūgo ir stojo į kovą su sukčiais. Vienos kreipėsi į policiją, kitos pačios viešumo pagalba bandė susigrąžinti prarastus pinigus.

Vis išsisukinėjo

„Aš skelbimuose ieškojau vežimėlio dvynukams ir panelė, pasivadinusi Gintare Vazgyte, man pasiūlė tokį, kokio ir norėjau. Ji už vežimą prašė 300 eurų. Iš pradžių paprašė, kad pervesčiau 50 eurų, kaip avansą, kad ji esą būtų užtikrinta, kad tikrai vežimą pirksiu. Patikėjau jos žodžiais ir bankiniu pavedimu pervedžiau 100 eurų. Tuomet ji pažadėjo į autobusą vežimą įdėti ir taip atsivežti. Esą vežimas yra Klaipėdoje pas jos gimines. Na gerai, aš ir sutikau, nemaniau, kad čia gudrus sukčių planas. Bet po to prasidėjo…

Iš pradžių ji ėmė teisintis, kad giminėms neišėjo įdėti į autobusą, nes neva iškilo kažkokių bėdų. Po to ji vėl paprašė manęs dar šimto eurų, esą kažkokios bėdos su pargabenimu. Tuomet ji pažadėjo, kad vežimą atsiųs per kurjerį. Esą ji bijojo, kad aš jos neapgaučiau. Kaip tarėm, taip ir padarėm. Išsiunčiau aš tuo pinigėlius, tačiau vežimo kaip nesulaukiau, taip nesulaukiau.

O ji vis kartojo, kad prekę tikrai išsiuntė. Trūko man kantrybė ir aš tuomet paprašiau to kurjerio duomenų, telefono numerio ar kažko, kad galėčiau išsiaiškinti, kokia yra situacija. Tuomet ji pradėjo suokti, kad jos teta nemoka atsiųsti ar nemoka pažiūrėti tų duomenų. Žodžiu, pasidarė aišku, jog vežioja mane už nosies. Dar kurį laiką laukiau, tačiau prekės taip ir negavau. Tada trūko kantrybė, supratau, jog esu apgauta ir nusprendžiau kreiptis į policiją“, – sukčių pinkles ir naudotus metodus prisiminė viena iš nukentėjusių mamyčių Sevastijana Rybkina.

Padėjo policija

„Nieko nelaukusi nuskubėjau į policiją. Parašiau pareiškimą dėl apgavystės. Policijoje pati tyrėja paskambino aferistei G. Vazgytei, tai ši išsigandusi kaipmat 80 eurų grąžino, tačiau likusios pinigų sumos taip ir nesulaukiu. Ji su manimi nebendrauja, nekelia telefono ragelio, ji visiškai ignoruoja mane. Dabar jau viską aiškinasi teisėsaugos institucijos, bet aš nesuprantu tik vieno, kaip apskritai galima taip elgtis. Tuo metu man buvo likusios kelios dienos iki gimdymo, o aš turėjau ir po policijas vaikščioti su vaiku mažu, kuriam nė dvejų metukų nebuvo“, – sukčių įžūlumu stebėjosi apgautoji S. Rybkina.

Bandė įpiršti inhaliatorių

O štai kitą jauną mamytę sukčiai bandė apgauti perpus pigiau nei rinkos kaina parduodami sergančiam vaikui labai reikalingą inhaliatorių. „Aš vienoje socialinių tinklų mamų grupių paklausiau, gal kas turi inhaliatorių, ir ji, G. Vazgytė, man parašė, kad turi. Atsiuntė nuotrauką, neva tai jos daiktas naujas su kaina ir garantija.Apsidžiaugiau, kad geras variantas, nes už jį norėjo pusės sumos. Pervežiau jai 32 eurus.

Ji turėjo išsiųsti autobusų siuntom, bet to nepadarė. Per Vėlines mano vyro brolis kaip tik važiavo į Kėdainius ir paprašiau, kad jis paimtų prekę. Nuvažiavus nurodytu adresu duris atidarė moteris ir pasakė, kad nieko neparduoda. Vėliau svainiui nusiunčiau jos nuotrauką, jis patvirtino, kad tai ta pati moteris. Ta pati, kuri žadėjo man inhaliatorių, ta pati, kuriai pervedžiau pinigus. Nuo to laiko į skambučius ji man neatsakė, tik rašė nerišlias žinutes, esą jų kaime ryšys dingo.

Tik kai pradėjau ieškoti, kas ji per viena ir viešinti, supratau, kad ji ne vieną žmogų apgavusi, kad nukentėjusiųjų yra ne vienas“, – pasakojo apgautoji tačiau teisybės ieškanti ir rankų nenuleidžianti Silvija Kilijonaitė Salinienė.

Pasipylė grasinimai

Visam šiam purvinam reikalui iškilus į viešumą sukčiai dar ir ėmė grasinti apgautoms mamytėms susidoroti: G. Vazgytės draugas Algirdas siūlė susitikti ir pasikalbėti, ragino prikąsti liežuvi, esą jei daug šnekės, gali baigtis liūdnai. Tačiau drąsios mamos nepabūgo ir stojo į kovą su sukčiais. Tuomet vienai mamai pavyko atgauti savo pinigų dalį, tačiau kitai – ne. Negana to, paviešinus šį įvykį atsirado ir daugiau nukentėjusių nuo šių asmenų.

Panašu, kad šį kartą susibūrusios ir neabejingos mamos užkūrė tikrą pirtį sukčiams ir jie privalės atsiskaityti su apgautais žmonėmis, o kur dar reikalai su policija…

Reikės atsakyti ir prieš įstatymą. Apgautoji Sevastijana Rybkina: „Nieko nelaukusi aš nuskubėjau į policiją. Parašiau pareiškimą dėl apgavystės. Policijoje pati tyrėja paskambino aferistei G. Vazgytei, tai ši išsigandusi kaipmat 80 eurų grąžino, tačiau likusios pinigų sumos taip ir nesulaukiu. Ji su manimi nebendrauja, nekelia telefono ragelio, ji visiškai ignoruoja mane. Dabar jau viską aiškinasi teisėsaugos institucijos.“

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus