Išgertuvės Pasvalio rajone baigėsi tragedija: išprievartauti paauglę padėjo dvi merginos

Panevėžio apygardos teismas pastarosiomis dienomis įvykdė teisingumą tragiškoje istorijoje, prasidėjusioje daugiau nei prieš metus Pasvalio rajone, kai išgertuvių metu šių dalyviai ryžosi įvykdyti skaudų nusikaltimą – nepilnametė mergina buvo išprievartauta, o prievartautojui padėjo kitos dvi merginos, laikiusios auką ir padėjusios ją išrengti. Už šį nusikaltimą realia laisvės atėmimo bausme buvo nuteistas jau ne kartą prieš tai teistas Silvestras Kalinauskas, tačiau kelionės į pataisos namus išvengti bandęs itin jauno amžiaus prievartautojas prašė Panevėžio apygardos teismo malonės, teigdamas, kad yra nekaltas ir buvo apkalbėtas seksualinės prievartos aukos.

Nusikaltimas, už kurį nuosprendis prievartautojui įsiteisėjo tik pastarosiomis dienomis, buvo įvykdytas 2016 m. kovo 30 d., apie 3 val. 30 min., kai vienoje Pasvalio rajone esančioje gyvenvietėje, bute vykusio vakarėlio-išgertuvių metu šių dalyviai išniekino nepilnametę – panaudojant fizinį smurtą, S. Kalinauskas išžagino paauglę, tačiau tai padarė padedant dar dviem merginoms, kurios auką laikė, kad ši negalėtų priešintis, padėjo ją išrengti. Kaip paaiškėjo, šios kone egzekucijos dalyviams smegenis greičiausiai sujaukė alkoholis – jau naktį S. Kalinauskas, su dviejų merginų pagalba, panaudojo seksualinę prievartą prieš apsiginti negalėjusią paauglę.

Išgertuvės, kurių metu įvyko tragedija, buvo tokios triukšmingos, kad jose kelis kartus lankėsi policijos pareigūnai, tačiau seksualinės prievartos auka nedrįso kreiptis pagalbos.

Pasvalio rajono apylinkės teismas praeitą gegužę dėl seksualinės prievartos nuteisė tiek S. Kalinauską, tiek jam padėjusias merginas – žagintojui už nepilnametės išžaginimą buvo skirta 3 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Kadangi S. Kalinauskas jau anksčiau buvo mažiausiai keturis kartus teistas už daugybę vagysčių, prie šios bausmės buvo pridėtos ir dar paauglystėje vagiliauti pradėjusiam jaunuoliui 2016 m. Pasvalio rajono ir Biržų rajono teismuose paskirtos bausmės, tačiau, jas subendrinus, bausmė išliko tokia pati.

Kadangi jau buvo ne kartą teistas, kelionės į pataisos namus S. Kalinauskas šį kartą neišvengė, o pataisos namuose aplinka seksualiniams nusikaltėliams, kaip žinoma, nesvetinga, todėl nuteistasis apskundė tokį nuosprendį Panevėžio apygardos teismui, tikindamas, kad yra nekaltas, o nukentėjusi paauglė sako netiesą. Prievartautojas bandė įtikinti teisėjus, jog netempė seksualinę prievartą patyrusios paauglės į kitą kambarį – esą čia ji atėjo pati, savo valia. S. Kalinauskas taip pat akcentavo tai, kad paauglė sakė, jog kitos dvi merginos laikė jos kojas ir rankas, todėl ji negalėjo priešintis, tačiau nei ant rankų, nei ant kojų jokių smurto žymių nebuvo rasta, vaikinas gynėsi ir nenurenginėjęs paauglės – tai esą juokaudamos padarė kitos dvi merginos.

S. Kalinauskas galiausiai akcentavo tai, kad praėjus pustrečios valandos nuo įvykio nukentėjusiajai buvo nustatytas 1,74 promilės girtumas, kuris, atsižvelgiant į paauglės amžių, galėjo turėti įtakos teisingam su ja atliktų veiksmų vertinimui, be to, į butą, kuriame vyko išgertuvės, du kartus buvo atvykę policijos pareigūnai, nukentėjusioji matė juos ir galėjo kreiptis pagalbos, tačiau to nepadarė.

Nors S. Kalinauskas tikino, kad jokių objektyvių įrodymų dėl merginos išprievartavimo nėra, Panevėžio apygardos teismo teisėjai Artūras Ridikas, Algirdas Gaputis ir Danutė Švitinienė konstatavo, kad šių įrodymų – pakankamai, o pati nukentėjusioji, nors jos skriaudėjai teigė priešingai, nuosekliai apie padarytą prieš ją nusikaltimą papasakojo ne tik tyrėjams ir teisėjams, bet ir medikams bei socialiniams darbuotojams.

Seksualinę prievartą patyrusi paauglė teigė, jog S. Kalinauskas ją iš pradžių ketino išžaginti, o po to ir išžagino, be to, dalį nukentėjusiosios parodymų galiausiai patvirtino ir patys nuteistieji, pripažinę, kad atskirame kambaryje laikė auką už rankų ir kojų, kol ši verkė ir prašė ją paleisti.

Dėl išsamių ir nuoseklių seksualinę prievartą patyrusios merginos parodymų S. Kalinausko skundą teisėjai nutarė atmesti ir palikti jam paskirtą bausmę. Malonės prašęs žagintojas ne tik nieko nepešė, bet ir turės valstybės naudai sumokėti 84,09 euro – tiek kainavo antrinės teisinės pagalbos teikimas nukentėjusiai merginai, nagrinėjant S. Kalinausko apeliaciją.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus