Išgyvenusieji Floridos šaudynes rengiasi grįžti į mokyklą

Mokiniai ir mokytojai sekmadienį rengiasi grįžti į mokyklą Floridoje, kuri prieš pusantros savaitės tapo masinių šaudynių vieta.

„Įsivaizduokite, kad buvote lėktuvo katastrofoje, tačiau praėjus kuriam laikui turite vėl lipti į lėktuvą ir skristi kur nors kitur“, – televizijai ABC sakė tragediją Parklando M. Stoneman Douglas mokykloje išgyvenęs Davidas Hoggas.

Kai kurie mokiniai ir mokytojai dar sekmadienį atvyks į mokyklą apsižiūrėjimui. Jos personalas į darbą sugrįš pirmadienį ir antradienį, o visi mokiniai į mokyklą įžengs trečiadienį.

Vasario 14 dieną įvykusio išpuolio metu žuvo 17 žmonių. Nužudymais kaltinamas buvęs mokinys, devyniolikmetis Nikolas Cruzas.

Viena mokykloje jau buvusi mokytoja NPR radijui teigė, jog atvykus ją ištiko šokas. Pasak jos, klasėje viskas buvo palikta taip, kaip atakos metu – sąsiuviniai vis dar buvo ant suolų, kalendoriai nustatyti vasario 14 dieną. Neatlaikiusi įtampos mokytoja iš mokyklos išvyko.

Po šalį sukrėtusio išpuolio mokiniams reikalaujant sustiprinti ginklų kontrolę, JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, jog yra atviras svarstyti idėjas apie aukštesnę minimalios algos kartelę žmonėms, norintiems nusipirkti ginklų.

Prezidentas taip pat pasisakė už įtaisų, leidžiančių pusiau automatinius ginklus paversti praktiškai automatiniais, uždraudimą.

Policininkas kiekvienoje mokykloje

Floridos gubernatorius Rickas Scottas penktadienį paskelbė apie planus laikyti po policijos pareigūną kiekvienoje valstijos mokykloje, padidinti ginklų įsigijimo amžiaus cenzą nuo 18 iki 21 metų ir supaprastinti procedūras ginklų atėmimui iš psichinėmis ligomis sergančių žmonių.

Pastariesiems dviem įstatymams smarkiai priešinasi įtakinga Nacionalinė šaulių asociacija.

R. Scottas televizijai „Fox News“ pabrėžė, kad jis irgi yra šios asociacijos narys.

„Bus ir nesutinkančiųjų, bet (…) aš noriu, kad mano valstija būtų saugi“, – pareiškė politikas.

JAV prezidentas taip pat siūlė apginkluoti mokytojus, nors daugelis jų tam nepritaria.

Floridos šaudynes išgyvenusi Delaney Tarr (Delani Tar) sekmadienį „Fox News“ tvirtino, kad ji verčia save grįžti į mokyklą.

„Tai atima ryžtą (…) ir kelia baimę, nes nežinau, ar būsiu ten saugi“, – kalbėjo mergina.

„Bet žinau, kad privalau“, – pridūrė ji.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus