Iždo sekretorius: Jungtinė Karalystė „labai tiki“ Brexit“ susitarimu

Jungtinė Karalystė (JK) vis dar „labai tiki“ susitarimu su Europos Sąjunga dėl „Brexit“, antradienį pareiškė šalies iždo sekretorius Filipas Hamondas (Philip Hammond), praėjus dienai po to, kai britų premjerės Teresos Mei (Theresa May) susitikime su aukščiausiais ES atstovais Briuselyje persilaužimo „Brexit“ klausimais pasiekti nepavyko.

T. Mei grįš į Briuselį dar šią savaitę naujų derybų, sakė F. Hamondas.

Kaip jau skelbta, Jungtinė Karalystė buvo pasirengusi sutikti su Airijos reikalavimais, kad muitų bei prekybos taisyklės Šiaurės Airijoje liktų tokios, kokios galioja ES. Vis dėlto po aršių Demokratinės unionistų partijos, kuri remia T. Mei mažumos vyriausybę Londone, protestų konsultacijas teko stabdyti. Šiaurės Airijos klausimas ir toliau lieka vienas labiausiai ginčytinų derybose. Po „Brexit“ britų Šiaurės Airijos provincija nuo salos pietinės dalies gali būti atskirta ES išorės sienos. Airija nori tam užkirti kelią.

„Tai labai sudėtingas derybų etapas, jame dalyvauja nemažai šalių, ir mes labai tikime, kad įstengsime susitarti“, – sakė F. Hamondas atvykęs į susitikimą su savo ES kolegomis Briuselyje. „Mes pasiekėme nemažai pažangos pastarosiomis savaitėmis, žengėme didžiulius žingsnius į priekį. Esame jau labai arti, bet savo tikslo kol kas nepasiekėme, – žurnalistams sakė F. Hamondas. – Kaip jau sakė vakar šalies premjerė, šiandien mūsų laukia tolesnės konsultacijos, tolesnė diskusija, o vėliau šią savaitę ji tikisi grįžti į Briuselį.

Europos Komisijos atstovas Margaritis Šinas (Margaritis Schinas) žurnalistams sakė, kad jie „pasirengę“ naujoms deryboms su T. Mei „bet kuriuo metu, kai Londonas bus pasiruošęs“.

„Esame pasiekę bendrą sutarimą daugeliu svarbių klausimų, bet vis dar yra atvirų temų, kuriomis reikia toliau konsultuotis ir derėtis“, – sakė M. Šinas.

T. Mei turėtų grįžti į Briuselį trečiadienį arba ketvirtadienį, vėliausiai sekmadienį, iki gruodžio 14-15 dienomis vyksiančio viršūnių susitikimo.

www.elta.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus