Jaudinanti drama: šeimas po tragedijų gelbstintis vilnietis meldžia padėti

Labdaros ir paramos fondo „Vienas už visus ir visi už vieną“ įkūrėjas ir fondo vadovas Julius Davidonis Lietuvoje išgarsėjo praėjusiais metais. Tai įvyko tada, kai jis savo lėšomis nusprendė padėti vargingai gyvenantiems lietuviams. 2017 metų kovo mėnesį „Lietuvos garbėje“ jis buvo apdovanotas už iniciatyvą padėti žmonėms, kurie stokoja.

Šiuo metu jis su fondu ir neabejingais Lietuvos žmonėmis padeda Vilniaus rajone gyvenančioms šeimoms. Šių metų vasario mėnesį Paberžėje kilęs gaisras be namų paliko net tris šeimas, kuriose auga penki vaikai. Sužinojęs apie tai, kad šiems žmonėms reikalinga finansinė parama bei pagalba, susijusi su namo atstatymu, kuris gaisro metu sudegė iki pamatų, Julius Davidonis negailėdamas nei laiko, nei finansų, skubėjo padėti nelaimės ištiktiems gyventojams.

Gyventojai netikėjo fondo pagalba

„Paberžinukai yra šeštoji šeima, kuriai su fondu ir neabejingais žmonėmis atstatome namus. Prieš tai buvo „Lapeliukai“, „Varnupiukai“.

Vis dėlto paberžinukų namo atstatymo procesas sustojo dėl trūkstamų lėšų. Šiuo metu situacija yra tikrai labai sunki, trūksta 3000 eurų iki namo atstatymo“, – kalba fondo vadovas.

Jis atviras – kai tik sužinojo, kad Paberžėje kilęs gaisras be namų paliko tris šeimas, suskubo padėti. „Namas Paberžėje sudegė vasario 12 dieną.

Tą pačią dieną gavau informaciją apie nelaimę, o jau antrą dieną po gaisro ažiavau į Paberžę ir klausiau, kuo galiu padėti nukentėjusioms šeimoms Būsiu atviras – sudegusio namo gyventojai netikėjo, kad paramos fondas gali padėti, tačiau jau netrukus pamatė, kad ne tik kalbu, bet ir darau – atvažiavau pas juos su didžiule parama, daiktais, reikalingomis buities priemonėmis“, – prisiminė vyras ir pridūrė, kad šiuo metu situacija pasikeitusi, visi resursai išnaudoti.

Trūksta 3000 eurų

J.Davidonis sako, kad 3000 eurų šiuo metu reikėtų labiausiai būtinoms šeimų reikmėms. „Tokios sumos užtektų, kad jie galėtų grįžti gyventi į namą, kuris jau baigiamas atstatyti. Yra tam tikrų dalykų, kurių reikia namo statyboms, bet apie juos kalbėsimės su įmonėmis, kurios yra linkusios bendradarbiauti ir padėti“, – aiškino fondo vadovas ir paaiškino, ko konkrečiai reikia.

Jo teigimu, lėšų trūksta OSB plokštėms, gipskartoniui, priedų fasadio šiltinimui iki tinkavimo, santechnikos elementų, medžiagų eko vidaus apdailai, lėšų apmokėti įrankių nuomą, kurui ir nenumatytoms smulkioms išlaidoms. REKLAMA Primename, kad J.Davidonis – projekto „Lietuvos garbė 2017” nominantas už „Metų iniciatyvą”, šešių sudegusių namų atstatytojas, dviejų vaikų tėvas.

Prisidėti galite šiais būdais:

Labdaros paramos fondas ”Vienas už visus, visi už vieną” LT447300010151039419 arba Paypal; juliusdavidonis@gmail.com „Paberžinukų” namo atstatymui.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus