JAV pasiruošusios kompensuoti naftos importą šalims, atsisakiusioms Irano naftos

JAV turimos naftos ir dujų atsargos leis kompensuoti kuro nuostolius šalims, dėl JAV įvestų sankcijų atsisakiusioms naftos importo iš Irano, pareiškė JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas (Džonas Boltonas).

„JAV turi milžinišką potencialą naftos ir dujų gavybos srityje. Europos šalims tai yra strateginė alternatyva Irano naftos importui“, – sakė jis interviu televizijai „Fox News“.

Atsakydamas į klausimą, ar Vašingtonas sugebėtų kompensuoti naftos importą Kinijai, jei Pekinas atsisakys importo iš Irano, pareigūnas pareiškė, kad „tai yra strateginė alternatyva ir Tolimųjų Rytų šalims“.

Vis tik JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo (Maikas Pompėjas) pirmadienį paskelbė, kad Kinija ir dar septynios šalys yra laikinai atleistos nuo draudimo importuoti Irano naftą.

Kinija ir toliau bendradarbiaus su Iranu ekonomikos srityje, nepaisydama naujų Jungtinių Valstijų sankcijų Teheranui, pirmadienį pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying (Hua Čuning).

Per spaudos konferenciją ji išreiškė apgailestavimą, kad nuo pirmadienio Vašingtonas atnaujino sankcijas Iranui, galiojusias iki 2015 metų Irano branduolinės sutarties pasirašymo.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus