Jeigu vaikystėje jums buvo pašalintos tonzilės, turime blogų žinių

Dešimtmečius išsivysčiusiose šalyse vaikams buvo daromos tonzilių šalinimo operacijos.

Pirmaisiais gyvenimo metais neretai išsivysto šių limfinės medžiagos struktūrų, skirtų imuninės reakcijos patogenams iniciavimui, lėtinis uždegimas.

Kadangi anksčiau medicinos bendruomenėje buvo paplitęs mąstymas, kad jų nebuvimas neturi didelės įtakos sveikatai, dauguma gydytojų rinkosi išlaisvinti vaikus nuo nuolatinių gerklės skausmų ir ausų uždegimų, kurie lydi šį susirgimą, tiesiog pašalindami jo šaltinį.

Bet naujausi tyrimai parodė, kad ateityje šie vaikai sirgs dažniau.

Melburno universiteto tyrėjų grupė, vadovaujama dr. Šonu Bjarso, ištyrė maždaug 1,2 milijono danų medicininius įrašus, kurie buvo vedami iki 10, o kartais netgi iki 30 metų.

Palyginę asmenis, kuriems iki 9 metų buvo pašalintos tonzilės ir adenoidai, gydytojai pastebėjo, kad tokie žmonės vėlesniais metais tris kartus dažniau kenčia nuo alerginių arba infekcinių viršutinių kvėpavimo takų ligų, įskaitant astmą, gripą ir pneumoniją.

Daugelis nemalonių tonzilito ir adenoidito simptomų po operacijos atsinaujina.

Tai reiškia, kad bet kokios galimos trumpalaikės naudos yra labai menkos, jau nekalbant apie ilgalaikes rizikas.

Remdamiesi šiais rezultatais, dr. Bjarsas ir jo komanda siūlo vengti šių procedūrų, jeigu yra alternatyvūs gydymo būdai.

Jeigu kitų variantų nebelieka, gydytojai turi pasistengi atidėti operaciją ko vėlesniam laikui, kad imuninė vaiko sistema galėtų toliau vystytis. Dr. Bjarsas sako:

„Tonzilės ir adenoidai yra limfinės sistemos dalis ir atlieka svarbų vaidmenį tiek normaliame imuninės sistemos vystymosi procese, tiek ir patogenų skrininge vaikams ir paaugliams. Jų pašalinimas gali išsekinti apsauginę funkciją ir padidinti vėlyvų respiratorinių ir infekcinių susirgimų riziką“.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus