Jis slidinėjo ant ledo, kai pamatė keistą padarą. Dabar jis tapo didvyriu

Ką jūs padarytumėte, jei žiemą pamatytumėte, kad didžiulis gyvūnas pateko į bėdą?

Viktoras Johanesenas susidūrė su tokiu klausimu žiemą, kai ilsėjosi Švedijos šiaurėje. Jis slidinėjo ledu ant užšalusio ežero, kai staiga jis ir jo draugai pastebėjo kažką keista. Nežiūrint į tai, kad tai buvo gana toli nuo jų, vyrai pamatė didžiulį kūną pro properšą užšalusiame ežere. Buvo aišku, kad gyvūnas bando išsigelbėti pro mažą plotelį neužšalusio paviršiaus. Tai buvo gyvybės ir mirties klausimas.

Jie pamatė, kad briedis kelis kartus bandė užlipti ant paviršiaus, bet buvo aišku, kad pats gyvūnas nesusitvarkys. Buvo matyti, kad briedis jau pavargęs ir sušalęs nuo ledinio vandens. Briedis savaime yra sunkus žvėris, todėl jam niekaip ir nesisekė išsigelbėti.

„Mes pamatėme, kad briedis porą kartų bandė išlipti, bet jam nesisekė“- sakė Viktoras. „Mes turėjome praplatinti properšą, kad ištrauktume jį iš ten“.

Draugai ėmė daužyti ledą link ežero kranto, tikėdamiesi, kad žvėris supras ir eis tuo keliu. Laimei, kelias iki kranto nebuvo tolimas, bet vyrai vis tiek įdėjo daug jėgų ir energijos. Filmuke jūs matote, kaip tai sunku – kapoti ledą tokiame šaltyje be specialios įrangos. Vyrai žinojo, kad jie rizikuoja savo gyvybėmis, juk jie bet kuriuo momentu galėjo atsidurti po ledu.

Pusiaukelėje jau aiškiai matyti, kad briedis jau beveik praradęs jėgas, gyvūnas galėjo tik iškišti galvą, o kūnas judėjo iš inercijos. Bet laimei, briedžiui pasisekė, nors matosi, kad kūnas dreba ir vos laikosi ant linkstančių kojų.

Jaučiasi, kad išsilaisvinęs iš vandens, briedis pajuto jėgų antplūdį, ir kai tik atsistojo ant tvirtos žemės, kojos tuoj pat nunešė jį į mišką, toliau nuo vandens. Draugai pamatė, kad viskas baigėsi gerai, ir briedis nenušalo kojų.

Draugai toliau tęsė savo kelionę, bet dar ilgai prisiminė tos dienos įvykius, kai jiems visgi pavyko išgelbėti gyvūną nuo baisios mirties. Be jokios abejonės, jie prisimins tai dar daugelį metų!

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus