Jūsų katino kailo spalva susijusi su jo agresija.

Katės – labai prieštaringi gyvūnai. Jos gali būti labai meilios ir ištikimo vieniems žmonėms, ir baisios neklaužados kitiems. Be to, šie gyvūnai išsiskiria savo charakteriu. Jūs gal jau esate pastebėję, kad kai kurie katinai su malonumu kasdien leidžiasi myluojami šeimininkų, o kiti visai nieko net artyn neprisileidžia.

O jeigu kalbėti konkrečiau, tai ūsuotuosius augintinius galima padalinti į dvi grupes; pasyvieji ir agresyvieji. Ir kalbama čia ne šiaip sau. Vienas iš statistinių tyrimų leido nustatyti ryšį tarp katės kailio spalvos ir jos agresyvumo laipsnio. Tyrimo rezultatai buvo išspausdinti gyvūnų gerovės taikomojo tyrinėjimo žurnale.

Tyrimo atlikimui komanda veterinarijos ekspertų iš Kalifornijos universiteto surinko duomenis, sukūrę specialią internetinę anketą. 1274 kačių šeimininkai užpildė anketą, suteikdami tyrinėtojams informaciją apie savo augintinį. Jiems buvo pasiūlyta įverinti gyvūno agresyvumą šeimininko atžvilgiu, pašalinių žmonių atžvilgiu ir kitų gyvūnų atžvilgiu. Atsakydami į klausimus, dalyviai turėjo nurodyti, kokios spalvos jų augintinio kailis.

Kurie katinai patys geriausi? Gautus atsakymus tyrinėtojai pristatė kaip skaičių skalę. Tokiu būdu rezultatas parodė, kad ryži, trijų spalvų, juodai balti ir pilkai balti katinai labiausiai linkę demonstruoti agresiją kontaktuojant su žmogumi. Ramūs yra tie katinai, kurių kailis yra vienos spalvos. Jų tarpe juodos, baltos ir pilkos spalvos katės. Taip pat gana švelnūs yra raini katinai.

Bet tai dar nieko nereiškia! Mokslininkai taip pat pažymėjo, kad stabili koreliacija tarp kailio spalvos ir kačių agresyvumo neišaiškinta. Jeigu paprasčiau išsireikštume – tarp šių reiškinių nėra priežastinio-pasekminio savitarpio ryšio. Jeigu kačiukui įgimtas agresyvumas, tai nereiškia, kad jo spalva prisiderins prie charakterio. Tas pats liečia ir „kitą medalio pusę“: ryžas augintinis nebūtinai turi būti priešiškai nusiteikęs bendravimui su žmonėmis.
O jūsų katytė agresyvi ar švelni?

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus