Ką Lietuvos kariai veikia Afganistane?

Afganistane viešintis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis aplankė Kabule, Kandahare ir Herate tarnaujančius Lietuvos karius.

BNS pateikia jų vykdomas užduotis. Afganistane iš viso tarnauja beveik 50 Lietuvos karių.

Kabulas. Afganistano sostinėje esančiame Kabulo tarptautinio oro uosto štabe tarnauja logistinės pramos elemento kariai, aptarnaujantys visus šalyje dislokuotus lietuvius, organizuojantis vizitus ir karių rotacijas.

Šiame štabe taip pat tarnauja du Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariai, jie užtikrina NATO misijos vadovybės ir kovinės paramos sąveiką su „specukais“ Kandahare.

NATO misijos „Tvirta parama“ vadavietėje tarnauja karo policininkai, prižiūrintys viešąją tvarką.

Toje pačioje vadavietėje tarnauja Lietuvos štabo karininkai. Jie atsakingi už žvalgybą, operacijas, planavimą ir logistiką.

Kandaharas. Pietų Afganistane esančiame Kandahare tarnauja apie 30 Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų karių. Jie apmoko vietos policijos specialiųjų operacijų dalinį, kur tarnauja apie 150 afganistaniečių. Pareigūnus SOP kariai treniruoja jų pačių mokymo vietose arba už jų ribų.

„Aitvarams“ taip pat talkina Karinių oro pajėgų karys, valdantis bepiločius orlaivius.

Heratas. Šiame Afganistano šiaurės vakaruose esančiame mieste įsikūrusiame štabe tarnauja štabo karininkai. Jie dirba valdybose, atsakingose už karinį rengimą, logistiką, žvalgybą, operacijas ir planavimą.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus