Kaip elgiasi išmintingi tėvai: 7 dalykai, kuriuos mes kartais praleidžiame

Teoriškai dauguma žino, kaip reikia auklėti vaiką, kad jis užaugtų sveikas, savarankiškas, siekiantis tikslo, padorus žmogus. Iš kitos pusės, kai ateina metas praktiškai tai įgyvendinti, įsijungia emocijos, ir tada jau ne iki filosofijos tiesų…

Šiandien mes neliesime nusikaltimo ir bausmės temos, bet norim pasidalinti su jumis 7 svarbiais išmintingų ir paprastų tėvų skirtumais.

7 veiksmai, 7 mažos plytos, kurios perspektyvoje išaugs į pamatus – jūsų vaiko asmenybės pamatus, ir būtent nuo to priklausys, koks sėkmingas ir laimingas jis taps suaugusiojo gyvenime.

Pagrindinė taisyklė: Nenukirpk vaikui sparnų. Vieną kartą juos išskleidęs jis neleis nusileisti taviesiems!

  1. Paprasti tėvai leidžia visą laiką su savo vaikais, užmesdami savo nuosavus pomėgius, nustumdami juos į šešėlį. Tikrai išmintingi tėvai rūpinasi savimi. To jis ir moko savo vaiką.
  2. Paprasti tėvai vakarais ruošia namų darbus. Išmintingi tėvai mano, kad vaikas pats atsako už savo namų darbus. Jei kažkas nesigauna, tada tėvai padeda. Tik jis nurodo kelią į sprendimą, o ne daro to už vaiką.
  3. Dauguma tėvų nori išpirkti kaltę, pirkdami vaikui dovanas. Išmintingi tėvai duoda vaikui pinigų smulkioms išlaidoms. Vaikas turi pats išmokti paskirstyti pinigus ir atidėti žaislų pirkimui. Tėvai turi kontroliuoti šį procesą ir mokyti vaiką.
  4. Dažnai mamos ir tėčiai nenori gilintis į blogo vaiko elgesio priežastis. Jie nori kuo greičiau jį sutramdyti. Išmintingi tėvai suranda priežastį ir stengiasi padėti, sprendžiant problemą.
  5. Paprasti tėvai stengiasi užauginti pirmiausia sėkmingą ir gerą žmogų. Išmintingi tėvai stengiasi sukurti šiltus ir artimus tarpusavio santykius.
  6. Paprasti tėvai saugo savo vaikus nuo visokių problemų, kartais už jį padarydami tai, ko vaikas ir neprašė. Išmintingi tėvai ir mamos leidžia tam tikrose ribose vaikui suklysti. Po to padeda vaikui iš situacijos pasimokyti.
  7. Dauguma tėvų leidžia vaikui viską, kad jis neverktų ir nesukeltų isterijos. Tuo vaikai dažnai ir naudojasi. Išmintingi tėvai neleidžia karapūzams užlipti ant galvos. Jie gerbia ne tik savo, bet ir vaiko asmeninę erdvę.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus