Kaip išauklėti sūnų tikru vyru (20 psichologo patarimų)

 1. Labai svarbus faktorius – vyro buvimas namuose. Jei moteris sūnų auklėja viena, tai jokiu būdu negalima drausti tėvui matytis su sūnumi (žinoma, jei buvusio elgesys nekelia grėsmės berniukui). Jūsų sūnus turi turėti vyriško elgesio pavyzdį.
 2. Saugoti aplinkinių vyriškos lyties žmonių autoritetą, nežeminti jų dėl kažkokių smulkmenų menkinančiomis replikomis ir grubiais pasisakymais jūsų sūnaus akivaizdoje.
 3. Su vaiku reikia kalbėti, kaip su suaugusiu, gerbiant jo norus ir mintis, ir žiūrėti į jį – kaip į pilnavertį vyrą, kuris tiesiog dar neturi gyvenimiškos patirties.
 4. Išklausyti visus jūsų sūnaus klausimus labai rimtai. Atsakykite į jo klausimus kiek įmanoma plačiau, nes būtent tai bus jo bendrojo akiračio baze.
 5. Skatinkite sūnaus smalsumą ir savarankiškumą.
 6. Nelepinkite sūnaus ir per daug neglobokite.
 7. Pratinkite jį prie šeimos ir namų pareigų.
 8. Neužkirskite kūrybinės iniciatyvos, net tuo atveju, jei tai gali sukelti tam tikrų nuostolių (tai gali būti išmarginti puodeliai, bet ne vaiko trauma).
 9. Nedrauskite sūnui padėti suaugusiems vyrams (tėvui, seneliui, šeimos draugams, vyresniajam broliui) atlikti jų vyriškas pareigas: ką nors pataisyti, įkalti vinį ir t.t.
 10. Kritikuoti vaiką galima, bet be rėkimų ir tik esant reikalui.
 11. Jei jūsų berniukas truputį susižeidė, tai nereikia tą pačią minutę tempti jį traumų punktą arba „bučiuoti, kur skauda“.
 12. Nuo 4 metų pratinkite savo berniuką prie to, kad viešajame transporte reikia užleisti sėdimą vietą.
 13. Dalykitės su savo sūnumi savo pergyvenimais – tiktai taip jis užaugs užjaučiančiu ir supratingu vyru, neabejingu artimųjų problemoms.
 14. Nuo mažens pratinkite berniuką daryti rytinę mankštą ir reguliariai sportuoti.
 15. Skatinkite nuoširdumą ir bauskite už melą. Bauskite ramiu, bet rimtu tonu už bet kokius bandymus jums pameluoti tam, kad vaikas visada jums sakytų tik tiesą.
 16. Nuo 5-metų amžiaus vaikui reikia aiškinti, kas yra režimas bei užimtumas. Išmokykite jį pasidaryti dienos tvarkaraštį, kad ateityje jis galėtų būti savo laiko vadybininku.
 17. Paaiškinkite jam, kad žodis – ne žvirblis. Stebėkite savo sūnų, kad visada įvykdytų savo pažadus.
 18. Jokiu būdu nesijuokite ir neįžeidinėkite vaiką už jo klaidas!
 19. Nuo mažens paaiškinkite mažyliui kokią reikšmę turi žodis „reikia“.
 20. Skatinkite išvykas į sporto stovyklas ir žygius.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus