Patarimai

Kaip išskalbti baltas kojines, užjuodusias nuo juodo batų pado

Idėjos, patarimai ir žinovų pamokos.

1 būdas:

Baltas kojines lengviau skalbti, jei prieš tai jos pamirkomos boro rūgšties tirpale: 1 valgomasis šaukštas boro rūgšties 1 litrui vandens.

Šiame tirpale kojines palikite 1-2 valandas.

Po to gerai išskalaukite ir meskite į skalbimo mašiną, arba skalbkite rankomis.

Kojines geriau skalbti skalbimo mašinoje, pilnu skalbimo režimu medvilnei, temperatūrą pasirinkus 40 arba 60 laipsnių.

2 būdas:

Citrina  — senas būdas, naudojamas baltoms kojinėms skalbti.

Citrinos sultys plačiai naudojamos dėmių išėmimui ne tik nuo baltų kojinių, bet ir nuo įvairių medvilninių audinių, net spalvotų.

Skalbiant baltas kojines, citrina naudojama taip:

  1. Galima sudėti kojines į skalbimo dubenį ir užpilti šiltu vandeniu (ne karštu), pridėjus keletą lašų citrinos sulčių. Palikti šiek tiek pamirkti. Po to skalbti rankomis arba mašinoje.
  2. Jei toks mirkymas nepadeda, tada galima bandyti išspausti citrinų sulčių tiesiai ant dėmės ir įtrinti pirštais dar baliklio arba bet kokių miltelių, skirtų baltiems skalbiniams. Šiek tiek patrynus rankomis, iškart dėti į skalbimo mašiną su kitais baltais skalbiniais.
  3. Jei kojinės ne sintetinės, tada jos turi išlaikyti aukštą temperatūrą. Jūs galite jas pavirinti.
  4. Ant ugnies pastatykite puodą su vandeniu, įdėkite keletą skiltelių citrinos. Po to į tą vandenį sudėkite kojines ir šiek tiek skalbimo miltelių. Pavirinkite ant mažos ugnies apie 10 minučių.
  5. Vilnonių kojinių virinti negalima. Geriausia jas skalbti šiek tiek šiltame vandenyje, nuspauskite, suėmę į kamuoliuką ir džiovinkite ant horizontalaus paviršiaus.
  6. Skalaujant baltus skalbinius ir šviesias kojines, į mašiną galima paberti pusę puodelio valgomosios sodos, o paskui dar ketvirtį – per patį skalbimo ciklą.
Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page