Patarimai

Kam pradėti dieną nuo stiklinės vandens su citrina?

Tai, kad citrinos ne tik pagerina įvairių patiekalų skonį, bet ir labai naudingos sveikatai, niekam ne paslaptis. Jas galima drąsiai priskirti prie superproduktų.

Todėl pastaruoju metu gydytojai ir dietologai vis dažniau rekomenduoja gerti vandenį su citrina tuščiu skrandžiu. Pasakojame, kam tai daryti ir kokią įtaką tai turi organizmui.

(Priežastis Nr.1 – toks gėrimas žvalina ne blogiau už kavą).

Valome organizmą

Vanduo su citrina, išgertas tuščiu skrandžiu, išveda toksinus ir kenksmingas medžiagas iš organizmo. Citrinų skonis labai rūgštus, tačiau joms patekus į organizmą, vyksta sudėtinga biocheminė reakcija.

Jos pasekoje rūgščių ir šarmų balansas pasislenka į šarmų pusę. Citrinų sultys stimuliuoja kepenų darbą, jos ima aktyviau šalinti toksinus, o vanduo juos išplauna.

Padeda žarnyno darbui

Gėrimas stimuliuoja žarnyno peristaltiką, įtakodamas maisto virškinimą visos dienos bėgyje. Vanduo su citrina padeda esant meteorizmui ir užkietėjimams.

Turi įtakos svorio mažėjimui

Kad greičiau numestumėte svorio, organizmą reikia šarminti, todėl kad visos cheminės reakcijos žymiai geriau vyksta šarminėje terpėje. O kaip mes jau supratome, vanduo su citrina šarminę terpę palaiko. Taipogi citrinos turi pektino, tirpių skaidulų, kurios padeda mažiau jausti alkį. Vanduo su citrina pasižymi ir šlapimą varančiu poveikiu, todėl jį gerai gerti tiems, kurie kenčia nuo patinimų. Be to, keisdami arbatos ar kavos su pienu ir cukrumi puodelį į vandenį su citrina, jūs paprasčiausiai suvartojate mažiau kalorijų.

Ramina sudirgusį skrandį

Jei jūs atsigulėte miegoti pilnu skrandžiu, galite pabusti nuo rėmens ar pilvo pūtimo. Šiuo atveju geriausia karštas vanduo su citrinų sultimis (kurios turi flavanoidų). Padės sumažinti rūgštingumą, o kalio druskų dėka nuims pykinimo priepuolius.

Kaip teisingai gerti vandenį su citrina?

Čia variantų daug, kai kas rekomenduoja išspausti į vandens stiklinę pusę citrinos, kiti tvirtina, kad pakanka poros skiltelių. Mes išrinkome, mūsų manymu, optimalų, iš daktarės-dietologės Terezos Čong knygos „Dieta citrinų sulčių pagrindu“.

– Vandenį reikia gerti tuščiu skrandžiu.

– Geriausia, kad vanduo būtų šiltas (nešaltas ir ne per karštas).

– Sulčių kiekis – maždaug arbatinis šaukštelis 100 ml.

– Arba šaukšteliu išspaustos 2 citrinos skiltelės stiklinei vandens.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page